عهد بستیم که بستر برگزاری انتخاباتی باشکوه، امن، رقابتی و سالم را در البرز فراهم کنیم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: از ابتدای فرآیند انتخابات در البرز، در مجموعه دست اندرکاران انتخابات پیمان بستیم که بستری را فراهم کنیم که شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشیم.

به گزارش خبرآنلاین استان البرز ، شهبازی در همایش بازرسان شعب اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که روز چهارشنبه در سالن شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، با قدردانی از حضور پرشور بازرسان در این همایش و خیرمقدم به رییس بازرسی انتخابات وزارت کشور، افزود: ماده ۲۵ قانون انتخابات در بجهت اهمیت سلامت انتخابات، وزارت کشور را مسئول اجرای انتخابات می داند.
وی ادامه داد: وزارت کشور برای سلامت بیشتر روند برگزاری انتخابات، علاوه بر نمایندگان خود در استان ها و شهرستان ها،  بازرسان را نیز مامور می کند که نظارت بر سلامت این رویداد را بر عهده بگیرند.
شهبازی با اشاره به راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و حضور پرشور مردم، گفت: روز گذشته علی رغم برودت شدید هوا مردم در البرز حاضر شدند تا با مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب تجدید بیعت کنند.
وی افزود: ۲۲ بهمن امسال مصادف شد با چهلمین روز شهادت سرباز وطن، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و مردم عاشقانه و با شور در این مراسم حضور یافتند.
استاندار البرز اضافه کرد: در دور گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی در مجموع ۲ حوزه انتخابیه بیش از ۵۳ درصد مشارکت مردم البرز را داشتیم.
شهبازی افزود: این هدف را با پیگیری مسائل مختلف استان و تلاش شبانه روزی جدی برای کسب رضایتمندی مردم دنبال کنیم.
وی عنوان کرد: پروژه های معطل مانده استان را رصد کرده و با پیگیری های استانی و ملی نسبت به رفع موانع و گره گشایی آنها اقدام کردیم که این امر توفیقات خوبی را همراه داشته است. 
شهبازی گفت: بیش از ۱۶۰ نفر برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی در البرز ثبت نام کردند و  بواسطه این امر استان اول کشور در ضریب استقبال هر کرسی، شدیم.
وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم جهت جلب مشارکت بیش از ۷۰ درصدی مردم البرز در انتخابات پیش رو، افزود: هدف واحد اجرا و نظارت این است که آنچه از سوی مردم در صندوق های رای است، قرائت شود.
استاندار البرز اضافه کرد: طی تعامل و هم افزایی در ۶ فرمانداری استان و همچنین اعضای ستاد انتخابات استان، پیشگیری از تخلف را بعنوان یک اصل اساسی در دستور کار داریم.
وی با بیان اینکه فردا تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی آغاز می شود، گفت: شاخص های امنیت در البرز بسیار خوب است از این رو در جلسه شورای تامین استان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، تمامی ارکان برقراری امنیت البرز، آمادگی خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم اعلام کردند.
شهبازی افزود: هزار و ۲۰۰ شعبه اخذ رای در البرز وجود دارد که هزار و ۲۰۰ بازرس، مسئولیت نظارت بر آنها را بر عهده دارند.
وی با اشاره به مسئولیت سنگین، مهم و خطیر باازرسان گفت: به طور قطع بازرسان باید افرادی شکیبا، مسلط به قانون و شجاع باشند تا بتوانند ماموریت خود را به نحو مطلوب انجام دهند و کار رصد، پایش و پیشگیری از تخلفات را دنبال کنند.
استاندار البرز افزود: امید است با تمهیداتی که اندیشیده شده، در ۲ اسفند ماه امسال شاهد برگزاری انتخاباتی رقابتی، سالم، امن و با مشارکت بالا باشیم.

۴۶

کد خبر 1351758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =