۰ نفر
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
با یک روز وقفه دوباره شاخص بورس رشد کرد

پس از یک روز وقفه در روز دوشنبه، شاخص کل بورس کشور دوباره روندی افزایشی گرفت و ۱۱ هزار واحد رشد کرد.

به گزارش خبرآنلاین امروز بازار سهام با صعود بیش از ۱۱ هزار واحدی شاخص، شاخص کل بورس به رقم ۴۵۹ هزار و ۷۹ واحد رسید و شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۳۶۰۳ واحد صعود رقم ۱۴۸ هزار و ۹۳۰ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران بورس ۷۲۵ هزار معامله انجام دادند که ۳۷ هزار و ۸۳۹ میلیارد ریال تومان ارزش داشت که نسبت به روز دوشنبه کاهشی بود.

معدنی و صنعتی گل گهر، مخابرات ایران، پتروشیمی پارس، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو، سرمایه گذاری غدیر و بانک ملت نمادهایی بودند که نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر بورس گذاشتند و بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران، سایپاف ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران بیست نمادهای پربیننده امروز بازار را تشکیل دادند.

شاخص کل فرابورس نیز با ۱۵۵ واحد رشد در رقم ۵۸۱۵ واحد ایستاد و معامله‌گران این بازار ۳۹۳ هزار معامله به ثبت رساندند که ۱۸ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال ارزش داشت اما نسبت به روز دوشنبه کاهشی بود.

این در حالی است که در روز دوشنبه به دلیل بسته شدن مالیات به نقل و انتقالات سهام پس از چند روز روند افزایشی شتابان بورس، شاخص‌ها تا اندازه‌ای کاهش را تجربه کردند.

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1351822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =