آخرین خبرها از وضعیت اتصال برق در گیلان

سخنگوی صنعت برق: از ساعتی پیش ۶۰ درصد مشترکان بدون برق گیلان برقدار شده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری توانیر، سخنگوی صنعت برق گفت: از ساعتی پیش ۶۰ درصد مشترکان بدون برق گیلان برقدار شده اند.
مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه بارش سنگین برف و سیم پارگی‌ها باعث قطع برق ۲۱۰ هزار مشترک گیلانی شده بود افزود: برای رفع این مشکل صبح امروز با مساعد شدن هوا و ممکن شدن پرواز بالگرد، یک دستگاه بالگرد شرکت توانیر به منطقه اعزام شده است.
وی با بیان این که با اعزام این بالگرد بازدید از شبکه‌های اصلی برق و پست ۲۳۰ کیلوولت لاهیجان انجام و مشکلات به وجود آمده در این شبکه‌ها شناسایی شد، خاطرنشان کرد: پس از این اقدام گروه های عملیاتی برای رفع مشکل از طریق بالگرد در منطقه حاضر و به دنبال آن پست ۲۳۰ کیلولت سیاهکل (لاهیجان) برقدار شد.
سخنگوی صنعت برق با بیان این که برقدار شدن پست ۲۳۰ کیلوولت سیاهکل باعث اتصال دوباره دو پست فوق توزیع دیگر به شبکه سراسری شد، گفت: در حال حاضر از میزان خاموشی‌هایی که ابتدای امر وجود داشت و باعث بی برق شدن ۲۱۰ هزار مشترک شده بود، کاسته شده است به طوری که اکنون ۶۰ درصد از این تعداد مشترکان برقدار شده اند.
رجبی مشهدی ابراز امیدواری کرد تا پایان امروز برق بخش عمده‌ای از مشترکان باقی مانده نیز وصل شود.
سخنگوی صنعت برق در عین حال اذعان کرد: مشکل عمده گروه‌های عملیاتی و شناسایی همچنان مسدود بودن راه‌های دسترسی است و در صورتی که این مشکل رفع شود، سرعت برقرسانی افزایش خواهد یافت.
۲۲۳۲۲۹
کد خبر 1351936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =