اسپانیا از لحاظ مصرف ماده مخدر کوکائین در میان کشورهای اروپایی رتبه اول را دارد.

واحد مرکزی خبر در این باره نوشت:
شبکه تلویزیونی پرس تی وی اعلام کرد گزارش جدید سازمان ملل درباره مصرف مواد مخدر نشان می دهد که در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا اسپانیا از لحاظ مصرف ماده مخدر کوکائین رتبه اول را دارد. پرس تی هم در گزارشی در این باره گفت گزارش سازمان ملل نشان می دهد که از هر صد اسپانیایی سه نفر معتاد به مصرف ماده مخدر کوکائین هستند. 

اسپانیا هم بیشترین تعداد معتادان به کوکائین را در میان کشورهای اروپایی دارد هم یکی از مهم ترین مسیر ورود مواد مخدر به اروپا محسوب می شود. تخمین زده می شود که سه ممیز یک دهم درصد از افراد دارای سن پانزده الی شصت و پنج سال در اسپانیا به مواد مخدر معتاد هستند.

آلفردو پرز رابالکابا وزیر کشور اسپانیا هم بعد از انتشار گزارش سازمان ملل در کنفرانسی خبری گفت گزارش سازمان ملل بر اساس اطلاعاتی که در سال های دو هزار و هفت و دو هزار و هشت و سال گذشته جمع شده تدوین شده است.

وی گفت دولت اسپانیا هم بررسی جامعی انجام داده است که نشان می دهد مصرف ماده مخدر در این کشور از سه ممیز و یک دهم درصد به دو ممیز یک دهم درصد کاهش یافته است. 

پرس تی وی گفت بر اساس گزارش سالانه شورای بین المللی کنترل مواد مخدر در سال دو هزار و ده، نوزده درصد از معتادان به ماده مخدر کوکائین در اروپا در اسپانیا هستند.

کوکائین دومین ماده مخدر پرمصرف در اسپانیا بعد از حشیش است. یکی از عوامل تشدید مصرف کوکائین در اسپانیا آن است که این کشور مسیر ورود کوکائین از آمریکای لاتین به اروپا است. هر ماه قاچاقچیان چندین تن کوکائین را به همراه محموله هایی مانند موز از آمریکای لاتین وارد بنادر و فرودگاه های اسپانیا می کنند.

پرس تی وی در پایان گفت کارشناسان معتقدند گسترش اعتیاد به مواد مخدر در اسپانیا نشان دهنده شکست سیاست ها دولت مادرید برای مقابله با مواد مخدر است. به همین علت دولت مادرید باید به سرعت راهکار جدیدی را برای مقابله بنیادی با این مشکل بیابد.
56181

 

کد خبر 135195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =