مربی استقلال: با شرایطی که داشتیم باید برابر نفت مسجدسلیمان مصدوم می‌دادیم/ کادرفنی کار بزرگی انجام داد

سایت باشگاه استقلال نوشت: مربی تیم فوتبال استقلال به تشریح شرایط آبی‌پوشان در هفته‌های گذشته و وضعیت بازیکنان در مسابقات پرداخت و از نفرات این تیم تمجید کرد.

صالح مصطفوی درباره شرایط تیم فوتبال استقلال گفت: بعد از دیدار ماشین‌سازی به دلیل تأخیر ایجاد شده در مشخص شدن وضعیت استراماچونی و بازگشت ایشان، نزدیک به 18،19 روز بازیکنان ما بی‌تمرین ماندند که این زمان خیلی زیادی برای از دست رفتن آمادگی بازیکنان است. یکسری بازیکنان شخصا تمرین کرده و برخی تمرین نداشتند و در مجموع وضعیت آمادگی جسمانی تیم به چالش کشیده شد.

وی افزود: بعد از اینکه تمرینات را شروع کردیم با دو مسئله بزرگ دست و پنجه نرم می‌کردیم که فرصت برنامه‌ریزی مناسب برای بهبود وضعیت بدنی بازیکنان را در اختیار نداشتیم. موضوع اول زمین تمرینی بود که به دلیل شرایط جوی و وضعیت‌های قراردادی با پیمانکاران به وجود آمد. موضوع دیگر برنامه‌ریزی مسابقات بود که بخشی از آن توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا تحمیل شد و بخش دیگر آن چالش باشگاه با سازمان لیگ خود ما بود و وقتی شما ندانید که چه زمانی بازی می‌کنید، نمی‌توانید فشار تمرینی را تنظیم کنید.

مربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: موضوع دیگر این بود که وقتی سرمربی دیر انتخاب شد، تمرینات نیز دیر آغاز شد و بازیکنان را دیر دیدیم، بنابراین زمان مناسب برای انتخاب بازیکن جدید نداشتیم. وضعیت بازیکنان امید نیز مشخص نیست و چند بازیکن جذب شدند که ما آنها را ندیدیم و مشخص نیست با تأیید استراماچونی صورت گرفته یا خیر. یک بازیکن امید را نیز فرهاد مجیدی تأیید کرد. او عرفان روحانی بود، اما نمی‌دانیم چگونه با این بازیکن قرارداد بسته شده که نمی‌توانیم از او استفاده کنیم. با این چالش‌ها قبل از شروع مسابقات روبه‌رو شده بودیم و شرایط سختی را برای جمع کردن تیم داشتیم؛ شرایطی که استراماچونی تیم را ترک کرده بود، وضعیت روحی بازیکنان و نتایج اخیر باعث شد تا کار برای جمع کردن تیم سخت شود.

مصطفوی با اشاره به سفرهای استقلال طی چند وقت اخیر یادآور شد: برای سفر به امارات و دیدار با الکویت کویت ساعت 22 اعلام کردند که ویزا درست شده است و به فرودگاه بیایید؛ آن هم در شرایطی که 2 روز قبل از دیدار روز شنبه‌مان بود. تا ساعت 3 بامداد در هواپیما منتظر ماندیم تا ببینیم پرواز چه سر انجامی دارد و در نهایت پرواز انجام نشد و بازیکنان با تاکسی به هتل مقابل فرودگاه امام خمینی رفتند و یکی از مهم‌ترین زمان‌های استراحت و خواب خود را از دست دادند. بازیکنان‌ ساعت 5 صبح خوابیدند و سپس به دبی رفتیم.

این مربی اضافه کرد: وقتی وارد شهر دبی شدیم، به هتل رفتیم و به دلیل شرایط جابه‌جایی اتاق‌ها باز هم بازیکنان نتوانستند استراحت کنند. زمانی که به محل تمرین رفتیم، در همان جلسه تمرینی، فرشید اسماعیلی از ناحیه قبلی مصدومیت خود، آسیب دید. برابر الکویت، دیاباته را دقیقه 60 تعویض کردیم و سپس بعد از مسابقه به باشگاه الوصل رفتیم تا ریکاوری انجام دهیم که زمان پرواز مشخص نبود. تمرین را زودتر تمام کردیم، سوار هواپیما شدیم و به تهران آمدیم و مجددا از تهران به دوحه رفتیم.

وی ادامه داد: از لحظه‌ای که بازیکن ما از هتل بعد از دیدار با الکویت خارج شدیم تا زمانی که شب بخوابد، 10 ساعت سر پا بوده است. سپس بازی سنگینی برابر الریان داشتیم و مشخصا باید برابر نفت مسجدسلیمان مصدوم می‌دادیم که متأسفانه دیاباته در اولین صحنه مصدوم شد. آیا می‌توانستیم هم شیخ و هم قائدی را نیمکت نشین کنیم؟ بازیکنانی که در لیگ در مجموع از خیلی از تیم‌ها گل و پاس گل بیشتری دارند. دیاباته را از دست دادیم و سپس برابر پرسپولیس بیشتر از 75 دقیقه نمی‌توانستیم به مهدی قائدی میدان دهیم. در دیدار با الشرطه دیدیم که بازی کردن قائدی باعث شد او نیز از ما گرفته شود. شرایط لجستیکی، شرایط شروع تمرینات و شرایط برنامه‌ریزی بازی‌ها که خارج از دست ما است، به تیم آسیب می‌زند.

مربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: با این وجود، مجیدی، کادرفنی و مربی بدنساز تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا تیم از نظر شادابی و آمادگی جسمانی در بهترین حالت باشد. در حال برنامه‌ریزی هستیم تا زودتر به کویت سفر کنیم و از شرایط زمین و هتلینگ آنها استفاده کرده و شرایط شبه اردویی داشته باشیم تا بتوانیم با فعالیت‌های گروه پزشکی، مربی بدنساز و شرایط خوب تغذیه و زمین مناسب تمرینی که متأسفانه استقلال سال‌هاست از این موضوع محروم است، شرایط بهتری داشته باشیم. حتی زمان استراماچونی این تیم در هفته چند جلسه در مجموعه انقلاب تمرین می‌کرد و چند جلسه به تهرانسر می‌رفت و متخصصین باید صحبت کنند که یک تیم وقتی متناوب زمین تمرین خود را عوض می‌کند، چه آسیب‌هایی دارد. مطمئنا این موضوع یکی از دلایل اصلی مصدومیت‌های رباط صلیبی دو بازیکن در نیم فصل اول بود.

مصطفوی با اشاره به شرایط سخت استقلال در هفته‌های گذشته گفت: نکته مهمی که می‌خواهم بگویم این است که کار هر تیمی در دنیا نیست که در 16 روز، 5 مسابقه سنگین و 5،6 پرواز سنگین داشته باشد و این نتایج را بگیرد. بازیکنان استقلال بسیار باغیرت و باتعصب هستند که 3 برد و 2 مساوی برابر این تیم‌های خوب کسب کرده و در همه بازی‌ها از حریف پیش بوده و تاکتیک مربیان را به خوبی اجرا کردند. این بازیکنان لایق بهترین ستایش‌ها هستند. کادر فنی استقلال به رهبری مجیدی و شخص ایشان، کار بزرگی انجام دادند که در این شرایط توانستند این تیم را به روند مسابقات برگردانند و این نتایج را با وجود معضلات و مشکلاتی که گفتم، کسب کنند. از هواداران تشکر می‌کنم که همیشه حامی تیم هستند و با وجود مشکلات سختی که دارند، تیم خود را حمایت می‌کنند و امیدوارم ما نیز نتایجی کسب کنیم که شرمنده هواداران نشویم.

255 41

کد خبر 1352272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =