اتحادیه مستقل فیلم آمریکا از چین شکایت کرد

تسنیم نوشت:‌ اتحادیه فیلم و تلویزیون مستقل از کشور چین به اتهام تقلب در معاملات تجاری فیلم نزد نمایندگی تجارت آمریکا شکایت کرده است.

اتحادیه مستقل فیلم و تلویزیون طی شکایتی، از دولت آمریکا خواستار مجازات چین بابت اتهام ارتکاب تقلب در معاملات تجاری فیلم شده است. این اتحادیه همچنین خواستار قرار دادن چین در فهرست اولویت نظارتی ذیل بند ۳۰۶ معاهده تجاری شده است.

گروه لابی اتحادیه مستقل فیلم و تلویزیون آمریکا که شرکت‌های فیلمسازی مستقل بین‌المللی و آمریکایی را نمایندگی می‌کند استدلال آورده است که چین شرایط را برای اکران و انتشار فیلم‌ در آن کشور دشوارتر از همیشه کرده و این موضوع با بازار اکران ۹ میلیارد دلاری چین مغایرت دارد. داده‌های  اتحادیه مستقل فیلم و تلویزیون نشان می‌دهد که سال گذشته تنها ۱۳ فیلم مستقل در چین اکران شده و آن فیلم‌ها ۱۱۵ میلیون دلار فروش داشته‌اند.

چین در سال ۲۰۰۱ به سازمان تجارت جهانی ملحق شد با این توافق که به سیستم باز مارکت و استثنائات خاص آن پایبند باشد. حالا اتحادیه مستقل فیلم و تلویزیون ادعا می‌کند که کشور چین توافق دوجانبه فیلم را که در سال ۲۰۱۲ بین ایالات متحده و این کشور به امضا رسیده نقض کرده است.

این اتحادیه همچنین چین را به ارائه سیاست‌های غیرشفاف و غیررسمی که در تضعیف بخش خصوصی توزیع‌کنندگان فیلم تأثیر گذاشته است و نیز برای اعمال سانسور و ممانعت از پرداخت تضمین حداقلی هزینه گواهینامه فیلم به تهیه‌کنندگان آمریکایی متهم می‌کند.

با وجودی که مقامات مسئول چین باید پاسخ‌ اتهامات اتحادیه فیلم آمریکا را ارائه بدهند اما واکنش به سیاست‌ها و امور داخلی کشور چین از سوی آمریکا دخالت در قوانین داخلی این کشور محسوب می‌شود.

این درحالی است که چین و ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ به توافق گسترده‌ای در بخش تجارت فیلم رسیدند اما جنگ تجاری اخیر بین دو کشور روند پیشرفت این همکاری تجاری را کند کرد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1353219

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =