گل و لای از زیرزمین در 15 متری رمپ جنوبی 33 پل اصفهان فوران کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در حالی که کمتر از دو هفته از نخستین نشست یک و نیم متری زمین در 15 متری رمپ جنوبی سی و سه پل می‌گذرد، فوران خاک و گل در کنار محل نخستین نشست، روند تازه‌ای برای متروی اصفهان رقم زد.

به گفته امیری مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان استفاده از ورقه‌های فولادی در سطح بلوار آیینه‌خانه اصفهان و در فاصله 15 متری از رمپ جنوبی سی و سه پل سبب شد تا برخی از کارشناسان نسبت به ایجاد نشست‌های بعدی در محل حفر تونل مترو در قسمت جنوبی این پل تاریخی هشدار دهند.

تنها چهار روز از نصب ورقه‌های فولادی در سطح بلوار آیینه‌خانه گذشته بود که محل قبلی نشست رمپ جنوبی سی و سه پل که در زیر ورقه‌های فولادی قرار داشت، باز هم نشست کرد.

در دقایق ابتدایی صبح دیروز، مسئولان مدیریت شهری اصفهان اقدام به تسطیح زمین دوباره نشست کرده در بلوار آیینه‌خانه کردند اما هنوز ساعاتی از انجام این کار نگذشته بود که ظهر امروز، به یک باره سطح خیابان باز شد و توده‌های عظیم گل و خاک از آن به بیرون فوران کرد.

برخی از مسئولان شهری اصفهان بر این اعتقاد هستند که این گاز مربوط به شبکه فاضلاب شهری است و ارتباطی با متروی اصفهان ندارد. نکته جالب توجه این است که بنا بر نظر کارشناسان، فوران گل و لای در محلی رخ داده که پیش از این کاترهد دستگاه تی‌.بی‌.ام حفر مترو در آنجا قرار داشت.

علیرغم پیگیریها، تنها مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان به سئوال ما مبنی بر فوران گل و لای پاسخ داد و سایر مسئولان از جمله زعفرانی مدیر عامل شرکت قطار شهری اصفهان و مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان و آتش نشانی از بروز این حادثه اظهار بی اطلاعی کردند.
14181

کد خبر 135357

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۷
  0 0
  بايد هم اظهار بي اطلاعي بكنندوقتي اون شركت خارجي چند سال قبل باگمانه زني گفت احداث مترو در اين مسير امكان پذير نيست ولي اين آقايان اسرار كردند خودمان اين كار را شروع ميكنيم فكر اينجا رو نكرده بودندما با پيشرفت مخالف نيستيم اما به چه قيمتي با از دست رفتن جان مردم يا تخريب آثار تاريخي و هويت مردم؟
 • بدون نام IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۸
  0 0
  بابا کارو بدين دست کاردان!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟/