۰ نفر
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
ایستگاه متروی کیان شهر راه افتاد

ایستگاه متروی کیان شهر در خط ۶ متروی تهران از صبح امروز، غیررسمی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ایستگاه متروی کیان شهر در خط ۶ متروی تهران از صبح امروز به صورت غیررسمی افتتاح شد و آماده خدمت‌رسانی به شهروندان است.
این ایستگاه در منطقه ۱۵ شهرداری تهران در محله کیان شهر، نبش خیابان‌های صالحی و عزیزخانی و ایستگاه میانی دو ایستگاه دولت آباد و بعثت است.
ایستگاه متروی کیان شهر که پنجمین ایستگاه از خط ۶ مترو است و با رعایت تمام استانداردهای لازم در حوزه ساخت و تجهیزات همانند سیستم‌های تهویه تونلی و ایستگاهی ساخت داخل، شفت‌های میان تونلی، سیستم سیگنالینگ، سیستم اعلام و اطفای حریق، دو سیستم پایدارسازی برق ال پی اس (LPS) و نیز پست یکسوکننده برق قطارها آر آی سی (RIC) ساخته شده است.
زیربنای این ایستگاه بیش از ۱۰ هزار مترمربع و طول سکوی آن ۱۴۰ مترمربع است. همچنین ۶ دستگاه پله‌برقی در آن نصب و راه‌اندازی شده است. بالابرهای این ایستگاه در حال نصب است و نهایتاً تا ۳ ماه دیگر به منظور تردد افراد کم‌توان راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: ایستگاه متروی کیان شهر با هزینه‌کرد یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ساخته شده است.
علی امام افزود: شرکت متروی تهران در شرایط حال حاضر اقتصادی و نیز تحریم‌ها تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا ایستگاه‌های مترو با رعایت تمام استانداردهای لازم و نیز سهولت استفاده برای افراد کم‌توان به بهره‌برداری برسد.
وی ادامه داد: بر اساس وعده همیشگی به شهروندان محترم نهایتاً تا ۳ ماه پس از افتتاح، آسانسورهای این ایستگاه نیز راه‌اندازی می‌شود.
خط ۶ متروی تهران یک خط درون شهری به طول ۳۲ کیلومتر است که قرار است در نهایت با توسعه بخش جنوبی آن به ۳۸ کیلومتر گسترش یابد.
در حال حاضر ایستگاه‌های دولت آباد، بعثت، میدان شهدا و ایستگاه امام حسین (ع) در این خط فعال می‌باشد و به شهروندان خدمات ارائه می‌دهد.
۴۷۲۳۱
کد خبر 1353604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =