انتقاد همسر جورج کلونی از ترامپ/ به حقوق رسانه‌ها احترام نمی‌گذارند

همشهری آنلاین نوشت: امل علم‌الدین کلونی بار دیگر سیاست رئیس جمهوری آمریکا را در قبال رسانه‌ها به باد انتقاد گرفت و مدعی شد رفتار دونالد ترامپ الهام‌بخش دیگر رهبران خودکامه در خاموش کردن صدای خبرنگاران شده است.

به نقل از گاردین، همسر جورج کلونی فرستاده ویژه بریتانیا در حوزه آزادی رسانه‌ها و از جدی‌ترین منتقدان ترامپ در عرصه حمله به رسانه‌ها و خبرنگاران است. او با اشاره به ادبیات رئیس جمهوری آمریکا گفت: «آنچه امروز از زبان برخی رهبران خودکامه درباره رسانه‌ها می‌شنویم، برگرفته از حرف‌هایی است که ترامپ گفته و می‌گوید. هر چند این دلیل نمی‌شود خبرنگاران و رسانه‌ها تسلیم شوند.»

امل کلونی که بیشتر در حوزه حقوق بین‌الملل و حقوق بشر فعالیت می‌کند، افزود: «اگر رهبران جهان متحد شوند و راه‌های تازه و نوآورانه برای سرکوب کردن رسانه‌ها و خبرنگاران بیابند، ما به عنوان مدافعان رسانه‌ها نباید بسان آنها رفتار کنیم. همه آنچه من می‌توانم در مقام یک مدافع حقوق بشر انجام بدهم، در دستور کار قرار دادن موضوع و معرفی کشورهایی است که به حقوق رسانه‌ها احترام نمی‌گذارند. متاسفانه باید بگویم وقتی پای مسئولیت‌پذیری در آزار خبرنگاران به میان می‌آید، چشم‌انداز ما واقعا افتضاح است.»

2323
کد خبر 1353638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =