اولین مهرواره بانوان برگزیده کهن شهر قزوین برگزار شد

اولین مهرواره بانوان برگزیده کهن شهر قزوین، به مناسبت گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و پاسداشت مقام زن، با حضور زهرا شجاعی مشاور اسبق وزیر کشور و فعال حوزه زنان و خانواده برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جمالی پور استاندار قزوین در این مراسم که با حضور زهرا شجاعی مشاور اسبق وزیر کشور و فعال حوزه زنان و خانواده، زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران استانی و شهری، در سالن اجتماعات شهیدرجایی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد؛ گفت: امروز توانمندی بانوان بیش از پیش در حال بروز و ظهور و مشارکت اجتماعی آنان قابل تحسین است.
جمالی پور افزود: امروز در توسعه کشور، موضوع سرمایه انسانی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و در حوزه سرمایه انسانی نیز آنچه ملاک انتخاب قرار می گیرد، تخصص، تعهد و توانمندی است.
جمالی نژاد اضافه کرد: تخصص، تعهد و توانمندی، مسیر حرکت جامعه را نشان می دهد و اگر غیر از این سه اصل ملاک باشد، نمی توان به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کرد.
زرآبادی،نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: هفته گرامیداشت مقام زن فرصتی مغتنم برای ارزیابی جایگاه بانوان در جامعه است.
سیده حمیده زرآبادی با بیان این مطلب که در تئوری و قوانین و نصایح کمتر کشوری مانند ایران برای بانوان اهمیت و جایگاه اجتماعی قائل است، افزود: با وجود چنین قوانین و تئوری هایی در عرصه عمل در این زمینه دارای ضعف هستیم و تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم.
زرآبادی با اشاره به این مطلب که جامعه به توانمندی های بانوان نیازمند است، افزود: اگر عدالت جنسیتی محقق شود، میان مسئولیت های اجتماعی و خانوادگی بانوان تعادل برقرار می شود.
وی در خصوص مصوبات مجلس شورای اسلامی در خصوص زنان گفت: تابعیت فرزندان دارای مادر ایرانی، کاهش ساعات کار زنان دارای فرزند زیر ۶ سال و همچنین دارای فرزند معلول از جمله این مصوبات است که البته اجرای آنها نیازمند حمایت های مجدانه است.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نگرش مردسالارانه در جامعه، گفت: این نگرش زنان را از حقوقشان محروم می کند و موجب کندشدن مسیر حرکت جامعه به سمت توسعه و پیشرفت می شود.

46

کد خبر 1353707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =