فیلم سینمایی «بدرود بغداد» ساخته مهدی نادری در کنار 50 فیلم سینمایی دیگر در مراسم بین‌المللی «سینما موندی» در جمهوری چک به نمایش عمومی درمی‌آید.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در مراسم یادشده که تا 18 اسفندماه در مرکز فرهنگی «سینما موندی» جمهوری چک برپاست، 50 عنوان فیلم سینمایی برگزیده کشورهای مختلف جهان که نمایانگر بهترین آثار سینمایی سال به آکادمی علوم و هنرهای تصویری اسکار است، روی پرده می‌رود.

برنامه نمایش فیلم «بدرود بغداد» به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی که به ‌عنوان نماینده سینمای ایران به آکادمی اسکار 2011 معرفی شده بود، سه‌شنبه 17 اسفند اعلام شده‌ است.

در مراسم «سینما موندی» جمهوری چک همچنین آثار تحسین‌شده‌ای چون «گفتار پادشاه» ساخته تام هوپر از انگلستان، «در یک دنیای بهتر» ساخته سوزان بیر از دانمارک و فیلم‌های برگزیده‌ کلمبیا، اروگوئه، آذربایجان، تایوان، ونزوئلا، اتیوپی، اسلواکی، آفریقای جنوبی، روسیه، لهستان، آلبانی، رومانی نمایش داده می‌شود.

فیلم سینمایی «بدرود بغداد» نماینده ایران در اسکار بود که از رسیدن به بخش نهایی این رقابت بازماند. این اثر سینمایی روایتی نو از اتفاقات عراق در زمان حمله آمریکا به این کشور است. مصطفی زمانی و پانته‌آ بهرام از بازیگران «بدرود بغداد» هستند.

54141

کد خبر 135433

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =