کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در دزفول: ارز ۴۲۰۰ تومانی تولیدکنندگان ‌را بیکار کرد / تولید داخلی حمایت نشد

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در دزفول گفت: اقتصاد زمانی حال مردم را خوب می‌کند که در خدمت تولید باشد،زمانی مسئولین ما می‌توانند مشکلات اقتصادی را کاهش دهند که تمام سیاست‌های آن‌ها در خدمت تولید داخلی و حمایت از تولیدکننده باشد.

به گزارش خبرآنلاین از دزفول ؛ بابیان این‌که درحال حاضر مشکل اصلی جامعه در حوزه اقتصادی،معیشتی و درآمدی مردم است اظهار داشت: بنابراین از مجلس آینده انتظار می‌رود تا بخشی از این فشارهای اقتصادی را از روی دوش مردم بردارد.

سیاست‌های اشتباه در حوزه اقتصاد مانع رونق تولیدشده است

وی افزود: اقتصاد زمانی حال مردم را خوب می‌کند که در خدمت تولید باشد،زمانی مسئولین ما می‌توانند مشکلات اقتصادی را کاهش دهند که تمام سیاست‌های آن‌ها در خدمت تولید داخلی و حمایت از تولیدکننده باشد.

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در دزفول گفت: به‌عنوان‌مثال در بخش کشاورزی کمترین حمایتی از کشاورزان به عمل نیامده و این نمونه‌ای از سیاست‌های اشتباهی است که در کشور اعمال‌شده و تولیدکننده رهاشده است.

نبوتی ادامه داد: در بخش‌های دیگر مانند مسکن و صنعت نیز به همین شکل بوده و وقتی به این موارد ورود کنیم خواهیم دید که سیاست‌های دولت و مجلس نتوانسته در خدمت تولید داخل باشد بنابراین یکی از راهکارهای ما در مجلس اصلاح قوانینی است که مانع تولید هستند و به واردات کمک می‌کنند.

وی سیاست‌های ارزی و پولی را یکی از سیاست‌های اشتباه در حوزه اقتصاد دانست و عنوان کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی به‌جای اینکه در خدمت تولید باشد در خدمت واردات قرار گرفته است که سبب نابودی ذخیره ارزی کشور شده و کارخانه‌ها و تولیدکنندگان داخل کشور را بیکار می‌کند بنابراین بهترین راه برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی حمایت از تولید داخلی است.

شرکت‌های کشت و صنعت شهیدرجایی و شهید بهشتی اولویت خود را جذب نیروی بومی قرار دهند

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در دزفول بابیان این‌که اولویت بنده اولویت مردم است خاطرنشان کرد: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته اصلی‌ترین خواسته مردم بخش مرکزی و عموماً صفی‌آباد میانرود و شهر امام این است که شرکت‌های شهید رجایی و شهید بهشتی اولویت استخدامشان نیروهای بومی باشد و دوم فرصت‌های شغلی تعطیل‌شده قبلی را مجدداً مسئولین احیا کنند.

نبوتی افزود: به‌عنوان‌مثال بحثی که مطرح می‌شود اشتغال ۱۵۰۰ نفر در شرکت شهید رجایی بوده که اکنون ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر تعدیل‌شده است که غالباً فصلی هستند و فقط دو الی سه ماه در سال مشغول به کارند.متأسفانه این شرکت‌ها به بخش خصوصی واگذارشده است اما می‌توانیم با فعال‌سازی بخش صنعت این دو شرکت که اسمشان شرکت‌های کشت و صنعت است هیچ‌گونه صنعتی ندارند .

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما این است که صنایع وابسته کشاورزی در این دو شرکت را با کمک خود شرکت‌ها راه‌اندازی کنیم تا فرصت جدید اشتغال در منطقه تا حدی تقویت شود البته با رعایت حقوق جوانان بیکار و بومی که اطمینان داشته باشید بنده با جدیت این مسئله را حمایت خواهم کرد.

جاده صفی‌آباد به میانرود و هفت‌تپه ۱۷ سال در بلاتکلیفی

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در دزفول در ادامه گفت: موضوع بعدی عدم توجه به جاده صفی‌آباد به میان‌رود و هفت‌تپه است متأسفانه بعد از گذشت ۱۷ سال همچنان سهمی از راه‌های شهرستان نداشته است.

نبوتی عنوان کرد: در مناطق ذکرشده ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار نفر زندگی می‌کنند سؤال اینجاست که اگر این جاده در ۱۷ سال گذشته از اعتبارات راه سهمی داشته کجا هزینه شده است؟ این مورد ضرورت‌ها است چراکه جان مردم را به خطر انداخته است و آمار تصادفات در این منطقه حاکی از این است.

اکثر مراکز درمانی در مرکز شهرستان دزفول واقع‌شده‌اند

وی کمبود فضای درمانی در بخش مرکزی را از دیگر مشکلات دانست و بیان کرد: درحال حاضر متأسفانه شاهد تمرکز بسیار شدید مراکز درمانی در مرکز یعنی شهرستان دزفول هستیم که این علامت سؤالی است بر عملکرد کسانی که ادعای ساخت این مراکز رادارند آیا بهتر نبود به‌جای ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی یازهرا چهار بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در چهار نقطه از سطح شهرستان ساخته می‌شد؟

کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در دزفول گفت: چرا شهرستان‌هایی مانند چغامیش باوجود جمعیت قابل‌توجه نباید یک بیمارستان مستقل داشته باشد ما بنا داریم از این روند تمرکزگرایی جلوگیری کنیم.

بخش جنوبی شهرستان سهمی از اشتغال در صنعت ندارد

وی افزود: موضوع دیگر عدم توجه به اشتغال در صنعت در بخش مرکزی است هر چه شهرک صنعتی وجود دارد بالاتر از جاده شوشتر هستند در این مسیر ۵ شهرک صنعتی داریم که این بی‌توجهی به بخش جنوبی شهرستان قابل‌تأمل است یکی از راهکارهای ما ایجاد شهرک صنعتی اختصاصی در بخش مرکزی است که ضمن ایجاد اشتغال برای منطقه توازن سرمایه‌گذاری و توسعه را به همراه خواهد داشت.

46

کد خبر 1354388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =