یک میلیارد دلار سهم صادرات منطقه آزاد اروند در سال جاری/ ۹۹ سال خوب اقتصادی برای منطقه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: امسال علی‌رغم وجود فضای تحریمی و تهدیدات تحریم، درمجموع سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی قابل‌قبول بود و صادرات منطقه آزاد اروند چیزی در حدود یک میلیارد دلار بود که از این میزان، ۲۰۰ میلیون دلار سهم صادرات از محصولات تولیدشده در منطقه آزاد اروند بوده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از  روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند به نقل از اقتصاد ۲۴، از ابتدای امسال منطقه آزاد اروند پروژه‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی بسیاری را پیگیری و به سرانجام رسانده است. علاوه بر شروع پروژه‌های جدید، پروژه‌هایی که غیرفعال و راکد شده بودند نیز مجدد شروع به فعالیت کرده‌اند.

طی هفته‌های گذشته و مصادف با دهه فجر، با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و دیگر مسئولان، پروژه‌های سرمایه‌گذاری با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و سرمایه گذاری خارجی پنج میلیون دلاری به بهره‌برداری رسید، با بهره‌برداری از این تعداد پروژه برای ۱۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شد.

در همین زمان از ۳۵ بسته سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند بر اساس مطالعات بازار و در بخش‌های صنعت، تجارت، خدمات و گردشگری رونمایی شد که مجموعه این اخبار نوید اتفاقات اقتصادی مثبتی را در این منطقه می دهد که با بهره‌برداری از بزرگترین و مجهزترین ایکس ری کشور در مرز شلمچه، تسهیلات بیشتری برای واردات و صادرات منطقه و کشور فراهم خواهد شد.

تسهیلات لازم برای صادرات و واردات در مرز شلمچه فراهم شد.

46

کد خبر 1354903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =