بارش برف گردنه های قزوین را فرا گرفت

جواد حق لطفی گفت: بارش برف از ساعاتی پیش در اکثر گردنه‌های استان آغاز شده و در سایر محورها نیز بارش ها به صورت باران است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جواد حق لطفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین با اعلام این خبر گفت: هم اکنون برف در  گردنه آوج در محور قزوین- همدان، کوهین در آزادراه قزوین- رشت، گردنه هجیب در محور بویین زهرا به ساوه، گردنه‌های الموت، ارتفاعات طارم سفلی و محور تاکستان به زنجان از ساعت ۵ و ۲۰دقیقه آغاز شده و در سایر محورهای استان قزوین نیز بارش ها به صورت باران است.
وی اضافه کرد: با توجه به کاهش دید در محورهای برفی و لغزنده بودن سطح جاده ها، رعایت فاصله طولی در هنگام رانندگی الزامی است و رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
حق لطفی ادامه داد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در اواخر هفته جاری، راهداران استان قزوین از دیروز چهارشنبه به صورت ۱۰۰درصدی در آماده باش قرار دارند و تمام مرخصی کارکنان نیز لغو شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود: به منظور پیشگیری از بروز سوانح جاده ای بلافاصله پس از ریزش برف کار نمک پاشی و برف روبی نیز آغاز شده است.
۳۵۰راهدار در ۲۶راهدارخانه به همراه ۳۰۰دستگاه ماشین آلات؛ خدمات راهداری زمستانی را در استان قزوین انجام می‌دهند.

46

کد خبر 1354912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =