چابهار میزبان مدیران هواشناسی استانهای ساحلی

نشست مدیران هواشناسی استان‌های ساحلی کشور در چابهار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در سیستان و بلوچستان ، هدف از این نشست دو روزه هدفمندکردن فرایند پایش دریایی و بررسی شبکه های پایش دریایی در کشور است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در این همایش به اهمیت هواشناسی دریایی با پایش لحظه‌ای تغییرات جوی اشاره کرد و گفت:  با این پایش سالانه جان بسیاری از فعالان در پهنه دریا و اقیانوس از مرگ نجات می یابد و از بروز میلیاردها تومان خسارت به شناورهای دریایی جلوگیری می شود.

محسن حیدری افزود: بر اساس ارزیابی که شیلات سیستان و بلوچستان به تازگی انجام داده ممنوعیت ورود صیادان به دریا بر اساس هشدارهای هواشناسی بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان از بروز خسارت به هر شناور و حدود ۴ میلیون تومان از خسارت به طور های صیادی جلوگیری کرده است.

وی با توجه به موقعیت ویژه چابهار به عنوان دروازه ورود به آسیای میانه ، ارتباط تجاری و اقتصادی با دیگر کشورها با توجه به رتبه دوم صیادی این بندر در اقیانوس هند ، توسعه زیرساخت‌ها و تامین تجهیزات هواشناسی این بندر را از نیازهای ضروری بیان کرد.

 توسعه شبکه پایش دریایی سیستان و بلوچستان و ایجاد شبکه راداری هواشناسی در بندر چابهار از جمله زیرساخت های مورد نیاز منطقه است.

۴۶

کد خبر 1354996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =