کدخدایی: اثر انگشت بخاطر بیماری کرونا الزامی نیست /شورای نگهبان نظارت کامل بر روند انتخابات دارد

کدخدایی گفت: شورای نگهبان هم ستاد مرکزی نظارت را راه اندازی کرده است و نظارت کامل بر روند برگزاری انتخابات دارد. هرکس گزارشی از تخلفات دارد از طریق سامانه مردم ناظر برای ما ارسال کنند. ما هم  بازرسان ویژه هم برای استانها اعزام کرده‌ایم که نظارت دقیق دارند.

 به گزارش خبرآنلاین، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، با حضور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک به مردم شریف ایران اظهار داشت: از ابتدای ساعت شروع رای گیری حضور پرشور مردم را در سر صندوق  در تهران و  شهرستانها شاهد هستیم.

وی افزود: شورای نگهبان هم ستاد مرکزی نظارت را راه اندازی کرده است و نظارت کامل بر روند برگزاری انتخابات دارد. هرکس گزارشی از تخلفات دارد از طریق سامانه مردم ناظر برای ما ارسال کنند. ما هم  بازرسان ویژه هم برای استانها اعزام کرده‌ایم که نظارت دقیق دارند.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* امیدواریم که این انتخابات همچنان به عنوان یک جشن ملی که رهبری فرمودند روز اقتدار ملی ایرانیان و مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی باشد.

*{ درباره الزام اثر انگشت با توجه به بیماری کرونا}: بله اثر انگشت الزامی نیست اختیاری است. دوستان وزارت کشور اعلام کردند بنده هم اعلام می‌کنم که اثر انگشت به هیچ وجه الزامی نبوده و مشکلی هم پیش نخواهد آمد.

*{ درباره گزارش تخلفات}: در ستاد ما، دوستان مرتب و لحظه به لحظه در  جریان هستند و اگر گزارشی از تخلفات برسد حتماً بررسی می‌کنند اما گزارش های جزئی هست و  بیشتر مربوط به کار و بحث کندی کار است و  دوستان ما در ستاد آنها را رصد کردند. 

*{ درباره تحریم خود و ۴ نفر از اعضای شورای نگهبان از سوی  آمریکا}: من فکر می‌کنم مردم خوبمان  با انداختن رای پاسخ می‌دهند و طبیعتا شورای نگهبان وظیفه قانونی اش را انجام داده است و این گونه دخالت های بی موردی که خلاف حقوق بین الملل را از کشوری مثل آمریکا نمی پذیرند.  همچنان که در طول سه سال گذشته در ادامه راه شهدای انقلاب حرکت کردند انشالله همچنان ادامه خواهند داد و امروز به امریکا نه بزرگ خواهند گفت.

*{درباره سامانه مردم ناظر }: این سامانه با کوچکترین جستجو در دسترس است و  از طریق سایت شورای نگهبان می‌توانند وارد و راهنمایی شوند و در این سامانه گزارش مختلفی را داشتیم که بیشتر در بحث تبلیغات بوده است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1355229

برچسب‌ها