مطهری: هنوز از ردصلاحیتم گلایه مندم و ته دلم راضی نیستم/آملی لاریجانی: دشمنان امروز سیلی محکمی خواهند خورد

مهر نوشت: علی مطهری گفت: هنوز همه حوزه‌های انتخابی را ندیده‌ام اما میزان مشارکت نسبت به دوره‌های قبل از انتخابات کمتر است. اما با وجود این باید کل کشور را دید تا معدل مشارکت در انتخابات مشخص شود.

علی مطهری با حضور در حسینیه ارشاد رأی حضور در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان را به صندوق انداخت.

وی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بین کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، افراد معتدل و خوش‌فکر هم وجود دارد و باید تلاش کنیم که به آنها رأی دهیم تا مجلس خوبی تشکیل شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما بابت رد صلاحیت در این دوره از انتخابات گله مند هستید گفت: بالاخره ته دلم خیلی راضی نیستم اما به دلیل مصلحت کشور باید در انتخابات شرکت کنیم و خود بنده هم مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کرده‌ام.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات چگونه بوده است گفت: بنده هنوز همه حوزه‌های انتخابی را ندیده‌ام اما میزان مشارکت نسبت به دوره‌های قبل از انتخابات کمتر است. اما با وجود این باید کل کشور را دید تا معدل مشارکت در انتخابات مشخص شود.

مطهری ادامه داد: قطعاً مشارکت بالای مردم در انتخابات، همیشه پیام مهمی برای خارج از کشور دارد و پیام امروز حضور مردم در انتخابات نیز پیام مقاومت به آمریکا و غربی‌هاست.

وی‌با بیان اینکه عملکرد مجلس دهم خوب بود، گفت: متأسفانه مردم به عوامل بیرونی مجلس توجهی ندارند. این مجلس در خیلی از جاها می‌خواست کاری را انجام دهد اما دستور می‌آمد که صلاح نیست و این کار انجام نشود.

مطهری گفت: مجلس دهم می‌خواست برای بنزین تصمیم بگیرد، می‌خواست وزیر کشور را استیضاح کند اما اجازه ندادند.

وی افزود: مجلس دهم یک مجلس اصلاح‌طلب نبود و اکثریت اصول‌گرا بودند و اگر اکثریت مجلس دهم اصولگرا نبود، آقای لاریجانی رئیس مجلس نمی‌شد.

نماینده مردم تهران گفت: مجلس آینده قطعاً مجلس ایده‌آلی نخواهد بود چرا که گرایش‌های گوناگون در آن نیستند. در مجلس آینده شاید به حقوق شهروندی و آزادی بیان اهمیت کافی‌داده نشود.

آملی لاریجانی: انتخابات مزیت بسیار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است

همچنین ایرنا نوشت: آیت الله صادق آملی لاریجانی روز جمعه رای خود را به صندوق شماره ۱۷۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انداخت.

وی پس از انداختن رای در جمع خبرنگاران افزود: حضور در این عمل اجتماعی و عبادی را به مردم تبریک عرض می کنم و حضور در انتخابات برای اقتدار کشور و تامین امنیت ملی ما بسیار تاثیر گذار است.

آملی لاریجانی افزود: در انتخابات ایران تجلی مردمسالاری دینی است. در این ۴۰ سال در هیچ کشور دنیا به این شکل مردمش در پای صندوق های رای حاضر نبودند و این یک مزیت بسیار بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مردم ایران با درایت و بصیرت حضور گسترده خود در انتخابات را نشان دادند و به امنیت ملی بسیار مدد رساندند و به اقتدار و انسجام ملی کمک کردند.

وی افزود: بنابراین حضور یکپارچه مردم در انتخابات بسیار اثر گذار است و مطمئنیم کشورهای سلطه ناامید خواهند شد.

آملی لاریجانی گفت: دشمنان امروز سیلی محکمی از مردم خواهند خورد زیرا می خواستند مردم را از حضور در پای صندوق های رای ناامید کنند. ان شالله حضور مردم موثر و سرنوشت ساز خواهد بود و هم انتخاب اصلح کمک خواهد کرد که مجلس به عنوان نهاد ریل گذار دستگاه های اجرایی تقویت شود تا بتواند با تقنین مناسب برای دستگاه های اجرایی وضع بهتری را برای کشور رقم بزند و تحول ایجاد کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همانطور که رهبری هم فرمودند این انتخابات تاثیرهای بسیار مهمی در  کشور خواهد داشت. مطمئنیم حضور مردم انسجام و همبستگی میان آنها را نمایان می سازد.

وی افزود: آنها خواهند فهمید که این کشور کشوری نیست که با زور و تهدید و فشار ها خصوصا فشارهای حد اکثری در بحث تحریم از ارزش های انقلاب و نظام ناامید شود.

آملی لاریجانی همچنین گفت: مشکلات در کشور وجود دارد و اتفاقا همین حضور مردم نشان می دهد که مرز مطالبات خود را از مرز نظام و از مرز حفظ امنیت ملی جدا می کنند.

وی افزود: امیدواریم مجلس قوی سرکار بیاید و بتواند کمک کار باشد برای پیشرفت کشور و تقنین صحیح در کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم و همه نهادها دست به دست هم بدهند و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، کشور بر خلاف میل کشورهای سلطه مسیر پیشرفت را بپماید.

27216

کد خبر 1355235
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =