بازدید لاریجانی از ستاد انتخابات/ عضو شورای نگهبان: رسانه‌های بیگانه تبلیغ کرده‌اند که تعرفه‌های رای، ویروس کرونا دارد

ایسنا نوشت: علی لاریجانی از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

لحظاتی پیش علی لاریجانی با حضور در ستاد انتخابات کشور از  اتاق مانیتورینگ وزارت کشور بازدید کرد و در جریان چگونگی اجرای انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

عضو حقوقدان شورای نگهبان: آماده‌ایم گزارش‌های تصویری یا صوتی مردم را پیگیری کنیم

سید فضل‌الله موسوی  در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک این جشن ملی به مردم خصوصا جوانان و  کسانی که برای اولین بار می‌توانند نقش مهمی برای سرنوشت کشور داشته باشند و ضمن تشکر از مردم عزیز کشورمان گفت: مردم علی رغم همه گرفتاری هایی که دارند از جمله مسائل اقتصادی به صحنه می‌آیند و در جاهای مختلف مانند سیل، تشییع پیکر شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و انتخابات شرکت می‌کنند. علیرغم این که بیگانگان و رادیوها و تلویزیون‌های مختلف تبلیغات زیادی می‌کنند و حتی شایعه بیماری کرونا را که نزدیک نشوید و تعرفه‌ها از این ویروس ها دارد ولی واقعاً مردم شرکت می کنند. حتی در قم شنیدم با اینکه بیماری شایع شده که باید مشارکت را کم کند ولی آنقدر جمعیت زیاد به صحنه آمده بود که حتی در شهر پردیسان تعرفه کم آمده بود.

به نوشته ایسنا، وی ادامه داد: ما به عنوان عضو کوچکی که در این جا به مردم خدمت می کنیم آماده هستیم که اگر گزارشات تصویری یا صوتی مردم دارند و از طریق سامانه مردم ناظر و تلفن گویا به ما گزارش می دهند آن را پیگیری کنیم.

وی درباره اینکه ایا مردم  می توانند مطمئن باشند که امروز یا فردا جواب شکایات اعلام می‌شود و چقدر زمان نیاز است تا رسیدگی شود گفت : به هر حال در سامانه و تلفن ها گزارش‌های زیادی از استان‌ها و جاهای دیگر می‌آید قسمتی که خود شورا و دفاتر و سرپرستی هایی که هست گزارش‌ها را می‌گیرند و اقدام می‌کنند.  غیر از این در هر استانی دفاتری هست که گزارش‌ها به آنجا داده می‌شود و  برخی که حالت تخلف و جرمی باشد به قوه قضاییه اعلام می‌شود و دستگاه قضایی بر اساس مقررات آنها را پیگیری می‌کند.  ممکن است که یک شب انجام نشود و نیاز به زمان دارد ولی تا آنجایی که در توان هست پیگیری خواهد شد.

وی درباره تمدید انتخابات گفت:  تمدید انتخابات را وزارت کشور با اطلاعیه‌ هایی که صادر می‌کند هم برای تهران و شهرستانها انجام می شود؛ البته طبیعتا برخی از مردم صبح اول وقت و نیمه روز در انتخابات  شرکت می‌کنند و برخی ها به بعد از ظهر و لحظات پایانی انرا موکول می کنند و ممکن است  در برخی از حوزه‌ها جمعیت زیادی باشد و این انتخابات   مانند انتخابات ریاست جمهوری نیست که یک نفر را بنویسیم و زمان کوتاهی باشد، مثلا  در تهران ۳۰ نفر هستند و زمان زیادی می‌برد.  این است که لحظات آخر جمعیت رای دهنده زیاد می‌شود. تصمیم‌گیری‌هایی است که وزارت کشور می‌تواند در جهت تمدید انتخابات البته با هماهنگی شورای نگهبان آن را انجام دهد.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1355391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =