توضیحات لاریجانی درباره اقدامات استانداری قم برای مقابله با ویروس کرونا

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش هوشمندانه برای صیانت از رأی مردم انجام می‌شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انشاالله مجلس آینده مجلس با پشتوانه‌ای باشد.

او افزود: تلاش هوشمندانه برای صیانت از رأی مردم انجام می‌شود؛ گام خوبی را وزارت کشور انجام داد تا هم از رأی تک تک مردم صیانت شود و هم با سرعت کار انجام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر بنده وزارت کشور گام‌های خوبی برداشته است برای اینکه با رای مردم با صیانت کامل و با سرعت و استفاده از تجهیزات جدید منتقل شود.

او گفت: امیدوارم در آینده گام دیگری برداشته شود و شمارش آراء به صورت الکترونیک انجام شود که هم سرعت و دقت کار بالا می‌رود، لازم است شورای نگهبان در این زمینه با وزارت کشور همکاری نزدیک داشته باشد.

لاریجانی افزود: تا جایی که آقای رحمانی‌فضلی و دوستانشان گفتند طراحی کار هم انجام شده است، این کار کمک می‌کند تا در شهرهای بزرگ آراء مردم سریعتر شمارش شود. امیدواریم در این ساعات هم با دقت نظر آرای مردم منتقل شود تا فردا شاهد شکل گیری مجلس جدید با پشتوانه قوی باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تمهیدات لازم برای مبارزه با کرونا ویروس گفت: در جلسه استانداری قم تصمیماتی برای مدارس و تجمعات مردمی گرفته شد و اگر بخواهیم با دقت نگاه کنیم باید این استان را برای سرمایه‌گذاری بهداشتی بیشتر مورد نظر قرار داد.

اوافزود: لازم است شورای نگهبان با وزارت کشور برای شمارش الکترونیکی آرا همکاری نزدیک داشته باشند تا در گام بعد این اتفاق هم رخ دهد و کارها سامان و سرعت پیدا کند. مخصوصاً که وزارت کشور هم طراحی‌های لازم برای این کار را انجام داده است.

رئیس مجلس با بیان اینکه رای مردم کارآمدی سیستم حکومتی را در آن بخش قوی‌تر و با پشتوانه‌تر می‌کند، اظهار کرد: وقتی مردم بیشتر در انتخابات شرکت کنند، انتخابات دقیقتر خواهد بود و وقتی این اتفاق رخ داد آن وقت دشمنان ما تلقی دیگری خواهند داشت و کارها در عرصه جهانی به شکل دیگری پیش می‌رود.

لاریجانی با اشاره به حضورش در جلسه استانداری قم اظهار کرد: صبح در جلسه‌ای در استانداری حضور داشتم که در آنجا متوجه شدم تمهیدات خوبی در قم برای روز انتخابات در نظر گرفته بودند که مردم با آرامش شرکت کنند. در جلسه همچنین مطرح شد که دو بیمارستان را برای کسانی که مشکوک به کرونا هستند را در نظر گرفته اند. چرا که هنوز درگیری با این بیماری زیاد نیست.

او ادامه داد: امیدواریم هم دستگاه‌ها توجه زیادی به این موضوع داشته باشند و هم مسائل بهداشتی را در رسانه‌ها بیشتر مطرح کنند تا مردم مراقبت بیشتری داشته باشند.

رئیس مجلس در پاسخ به پرسش درباره میزان رضایت مردم از اقدامات مجلس دهم گفت: باید نظرسنجی‌ها این موضوع را نشان دهد. کارهایی که مجلس در حوزه قانون گذاری انجام داده تدوین قوانین پایه‌ای مهم بوده است. البته برخی رسانه‌ها به خاطر مسائلی کمتر به این موضوع پرداخته می‌شود، اما به عنوان کسی که سالیانی در مجلس حضور داشته ام می‌گویم که در این دوره قوانین پایه‌ای مهمی در مجلس تصویب شده است.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1355416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =