۱ نفر
۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
خلیل مستوفی از دنیا رفت

ایبنا نوشت: خلیل مستوفی از نسخه‌شناسان و کتابفروشان قدیمی تهران، شامگاه یکم اسفندماه دار فانی را وداع گفت و پیکرش امروز در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

خلیل مستوفی؛ نسخه‌شناس و مدیر کتابفروشی مستوفی تهران،  پس از عمل جراحی که هفته گذشته انجام داده بود، شامگاه پنجشنبه یکم اسفندماه دار فانی را وداع گفت و پیکرش صبح امروز (جمعه دوم اسفندماه) تشییع و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

کتابفروشی او با عنوان «کتابخانه مستوفی» در خیابان جمهوری واقع بود. مستوفی از نسخه‌شناسان و سندپژوهان قدیمی و از کارشناسان تقویم نسخه‌ها و اسناد کتابخانه مجلس و کتابخانه ملی بود. 

او  ۵۰ سال به خرید و فروش و کارشناسی کتاب‌های قدیمی و نسخه‌های ارزشمند خطی مشغول بود. بخشی از خاطرات خواندنی صاحب کتابفروشی مستوفی از انسان‌ها و کتاب‌ها، در یادنامه‌های بزرگانی همچون آیت‌الله مرعشی، استاد حائری، مرحوم مشار و محمدباقر حجتی درج و برخی نیز در نشریه «نامه بهارستان» چاپ و منتشر شده است.

مجلس سوم و هفتم حاج خلیل مستوفی، یکشنبه چهارم اسفندماه از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ در مسجد حضرت امیر (ع)، واقع در خیابان امیرآباد شمالی، روبه‌روی پمپ بنزین برگزار خواهد شد.
 
۲۴۱۲۴۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1355434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =