رقابت نزدیک اصلاح طلبان و اصولگرایان در قزوین/پورابراهیمی از وزیر احمدی نژاد پیشی گرفت/چند نماینده پایداری پیشتاز کسب رأی در شهرهای اصفهان

فارس نوشت: با پایان مهلت قانونی اخذ رای در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، عملیات فک پلمپ و شمارش آراء در شعب اخذ رای حوزه‌های انتخابیه استان‌ها آغاز شد.

 پس از اتمام کار اخذ آخرین رای در برخی شعب، پلمب صندوق‌های رای با حضور عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و انتظامی انجام شده و کار شمارش رای در این حوزه‌ها آغاز شد.

براساس گزارش منابع غیررسمی شمارش آرای برخی از شعب‌های اخذ رای در روستاها و شهرهای کوچک پایان یافت و نتایج آن در فضای مجازی منتشر شده است.

هم اکنون در حوزه انتخابیه علی‌آبادکتول تقریبا آرا مشخص شده است و رحمت‌الله نوروزی پیشتاز رقبا خود است. براساس شمارش تا این لحظه رحمت الله نوروزی  حدود 22 هزار، رسول مظفری بیش از 6 هزار و 500 رای، اسفندیاری بیش از 2 هزار و 800 رای،  دیلم  بیش از یک‌هزار و 700 رای و  اشرفی و فندرسکی در رده‌های بعدی قرار دارند.

 آمار کل شرکت‌کنندگان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه علی‌آبادکتول ۶۳ هزار و ۶۳۱ نفر و میزان مشارکت ۶۲/۳۸ درصد بوده است.

همچنین براساس گزارش‌های دریافتی تاکنون بیش از بیش از 755 هزار نفر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که بیش از 56 درصد واجدین شرایط هستند شرکت کردند.

خبرهای اولیه و غیررسمی از پیشتازی برخی کاندیداها در حوزه‌های انتخابیه

بنابر گزارش فارس، در حوزۀ انتخابیۀ قزوین آبیک و البرز و پس از شمارش آراء در برخی صندوق‌های روستایی و برخی شعب شهری، تاکنون به ترتیب فاطمه محمدبیگی(کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی)، لطف الله سیاهکلی(کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی)، داوود محمدی(مستقل) و سالار قاسمی(اصلاح‌طلب) پیشتاز هستند اما به نظر می‌رسد دو کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در صدر قرار دارند.

در حوزۀ انتخابیۀ بوئین زهرا و آوج هم روح الله عباسپور کاندیدای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی پیشتاز انتخابات است و پس از او رضا آقاعلیخانی(اصلاح‌طلب) و روح الله بابایی صالح(نماینده فعلی) قرار دارند.

در حوزۀ انتخابیۀ تاکستان هم رجب رحمانی(اصلاح طلب) پیشتاز انتخابات است و امیر طاهرخانی(اصلاح طلب) و عباس بیگدلی(اصولگرا) در تعقیب او هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس این نتایج غیر رسمی بوده و نتایج قطعی و رسمی آراء و تعداد آراء هرکدام از کاندیداها از سوی ستاد انتخابات استان به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

 نتایج انتخابات در استان کرمان

در حوزه کرمان و راور محمدرضا پورابراهیمی پیشتاز است و پس از وی محمدمهدی زاهدی قرار دارد.

در حوزه انتخابیه کهنوج منصور شکراللهی

در حوزه انتخابیه بم حجت‌الاسلام غضنفرآبادی

در حوزه انتخابیه زرند عفت شریعتی

در حوزه انتخابیه رفسنجان حجت‌الاسلام جلالی

در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه علی بختیاری تا این لحظه حائز بیشتری رأی هستند.

 نتایج انتخابات در استان مرکزی:

شازند: احمدی بیغش اصولگرا

دلیجان و محلات حجت الاسلام علیرضا سلیمی اصولگرا

اراک، کمیجان و خنداب : علی اکبر کریمی و محمد حسن آصفری

 نتایج انتخابات در استان اصفهان:

اردستان: حجت‌الاسلام صادق طباطبایی‌نژاد (ائتلاف اصول‌گرایان) پیروز

فلاورجان: حجت‌الاسلام ناصر موسوی لارگانی (اصول‌گرا) پیروز

فریدن: حسین محمدصالحی

خمینی‌شهر: حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی (ائتلاف اصول‌گرایان) 

گلپایگان و خوانسار: مسعود خاتمی (ائتلاف اصول‌گرایان)

نایین و خور و بیابانک: الهام آزاد 

کاشان و آران و بیدگل: سیدجواد ساداتی‌نژاد  (ائتلاف اصول‌گرایان)

شاهین‌شهر و میمه و برخوار: حسینعلی حاجی‌دلیگانی (ائتلاف اصول‌گرایان)  

نطنز و بادرود: رحمت‌اله فیروزی‌پور (ائتلاف اصول‌گرایان) 

مبارکه: نامشخص

نجف‌آباد و تیران و کرون: ابوالفضل ابوترابی (ائتلاف اصول‌گرایان) 

شهرضا و دهاقان: سمیه محمودی(مستقل)

لنجان: علی یوسف‌پور (اصول‌گرا) 

سمیرم: نامشخص

27215

کد خبر 1355481

برچسب‌ها