گران‌فروشی ماسک و ژل‌ ضدعفونی در البرز؛ تعزیرات التیماتوم داد

علی اکبر مختاری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه با آشفته بازار عرضه ماسک و ژل های ضدعفونی مواجه هستیم.

به گزارش خبرآنلاین از استان البرز، وی بر لزوم برنامه ریزی مشخص و تعیین اولویت‌ها از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد و گفت: استان البرز قطب تولید لوازم آرایشی و بهداشتی است نباید شاهد کمبودی در خصوص ژل های ضدعفونی باشیم.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز افزود: با پیگیری‌های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان به زودی جبران کمبودهای این بخش در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مختاری اضافه کرد: امیدواریم با خرید تولیدات ماسک و اقلام ضدعفونی کشور توسط هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت و عرضه آن بر اساس پروتکلی که ابلاغ خواهد شد، نابسامانی این بخش مرتفع شود.
وی با اشاره به نارضایتی‌های پیش آمده، تاکید کرد: گشت‌های تعزیرات به صورت هدفمند و بر اساس شکایات مردمی ساماندهی شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: گشت‌های تعزیرات به صورت مشترک با کارشناسان غذا و دارو به منظور بررسی عملکرد داروخانه‌ها، مراکز درمانی که اقدام به فروش ماسک می‌کنند، انجام می‌شود.
مختاری افزود: امروز متأسفانه شاهد بازار آشفته و تشکیل پرونده‌های متعدد در این بخش به لحاظ گران‌فروشی بودیم که مطمئناً برخوردهای سخت در انتظار افرادی است که چه به صورت خرده فروشی و یا شرکتی از سلامتی مردم سو استفاده کرده اند.
وی اضافه کرد: واحدهای توزیعی مکلف به رعایت نرخ مصوب هستند و مشاهده تلف از سوی آنها غیر قابل پذیرش است و عواقب سختی در انتظارشان خواهد بود.

48

کد خبر 1356216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =