قاپ‌زن‌های اموال سرقتی تهران دستگیر شدند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ قاپ زن و مالخر اموال سرقتی خبر داد.

سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی"گفت: با افزایش وقوع قاپ زنی توسط دو موتورسوار در محدوده پایگاه‌های سوم و چهارم و شناسایی وجوه مشترک در تعدادی از این سرقت ها، اکیپی از کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی بررسی موضوع را بر عهده گرفتند و موفق شدند در پایش‌های اطلاعاتی، مشخصات ظاهری هر دو متهم را به دست بیاورند.

وی با بیان اینکه در تحقیقات میدانی کارآگاهان موفق شدند تصویری از سارقان به دست بیاورند، تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که هر دو متهم با یک دستگاه موتورسیکلت و پلاک پوشیده سرقت‌های خود را انجام می‌دهند.

نجفی با اشاره به اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی شناسایی هویت متهمان در دستور کار قرار گرفت، افزود: از طریق یکی از واحدهای انتظامی هر دو متهم به نام‌های " شاهین " ۲۴ ساله و " مرتضی " ۲۵ ساله ساکن محله دولت آباد شناسایی شدند.

وی گفت: با هماهنگی مقام قضائی هر دو متهم، ساعت ۱۰ صبح روز چهاردهم بهمن ماه در یک عملیات دستگیر شدند و در بازرسی از منزل آن‌ها ۶ دستگاه گوشی سرقتی کشف و موتورسیکلتی که با آن سرقت‌ها را انجام می‌دادند توقیف شد.

نجفی با اشاره به اینکه هر دو متهم به پلیس آگاهی منتقل شدند، ادامه داد: متهمان به ۹۰ فقره قاپ زنی موبایل و کیف مال باختگان در مناطق شمال تهران اعتراف کردند.

وی گفت: هر دو متهم اظهار داشتند که اموال سرقتی را به مالخری می‌فروختند که در گام بعدی تحقیقات پلیسی مالخر اموال سرقتی نیز دستگیر شد.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی گفت: تا کنون ۸۴ تن از مال باختگان شناسایی و کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را ۳ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هر ۳ متهم با دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران و صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1356243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =