عربستان و امارات چه نقشی در پیروزی ترامپ ایفا کردند؟

ایسنا نوشت: تاجر و میلیاردر آمریکایی - لبنانی اعلام کرد، عربستان و امارات صدها میلیون دلار به کمپین انتخابات دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ اختصاص دادند.

به گزارش سایت عربی۲۱، اندی خواجه، تاجر آمریکایی با اصالت لبنانی به مجله اِسْپِکتِیتور گفت که یک تکنولوژی مشخصی را به جورج نادر، تاجر لبنانی-آمریکایی و مشاور سابق ولیعهد ابوظبی فروخته که به او برای مخفی کردن کمک‌های مالی میلیون‌ها دلاری عربستان و امارات و نشان دادن آن به صورت کمک‌های کوچکی که شهروندان آمریکایی ارائه کرده‌اند، کمک کرده است.

خواجه گفت که برای محرمانه ماندن این قضیه به فریبکاری روی آورده و پول‌های عربستان و امارات را به صورت کمک‌های داوطلبانه کوچکی از سوی آمریکایی‌ها با استفاده از هویت‌های جعلی و کارت هدیه جلوه داده‌اند.

لازم نیست کمک‌های داوطلبانه‌ای که ارزش آن کمتر از ۲۰۰ دلار است به کمیته انتخابات فدرال گزارش شود.

نادر (راست) خواجه (چپ)

خواجه مدعی شد که عربستانی‌ها و اماراتی‌ها قادر بودند هزاران مورد از این کمک‌های کوچک را یکجا با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها بدهند.

خواجه تأکید کرد، جورج نادر چطور افتخار می‌کرد که عربستان، امارات و روسیه به ترامپ کمک کردند تا رئیس‌جمهور شود.

با پایان سال میلادی گذشته دادستانی آمریکا هشت تن از جمله جورج نادر و احمد الخواجه را به توطئه و ارائه ۳.۵ میلیون دلار به صورت غیرقانونی برای حمایت از کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ متهم کرد.

دادستانی آمریکا جورج نادر و احمد الخواجه را به انجام نقش میانجیگرانه به نفع یک کشور خارجی در اعضای کمپین ترامپ متهم کرده است. گفته می‌شود نادر نقش میانجیگر را در کمپین ترامپ به نفع یک کشور خارجی داشته است.

خواجه می‌گوید، تلاش کرد اما در ممانعت از تحقیقات دفتر فدرال در این باره شکست خورد. او همچنین می‌گوید، با اعضای شورای امنیت ملی، کنگره و مجلس سنا مذاکره کرد اما نتیجه‌ای نداشت، او زندگی‌اش را باخت و شرکتش ورشکسته شد.

310311

کد خبر 1356957
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =