ماجراهای جنجالی بازی حساس لیگ والیبال از زبان سرمربی سایپا

یکشنبه گذشته قرار بود تیم شهرداری ورامین و سایپا که در رده اول و دوم جدول رده بندی لیگ والیبال هستند رودروی هم قرار بگیرند ولی این بازی هم مثل دیدار سپاهان و پرسپولیس لغو شد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ناصر شهنازی سرمربی تیم سایپا روایت تازه ای درباره اتفاقات بازی با شهرداری ورامین و لغو آن به خاطر کرونا دارد.

اتفاقی که در لیگ والیبال افتاد چه بود؟ قرار بود شما با شهرداری ارومیه بازی کنید اما اتفاقی که بین سپاهان و پرسپولیس رخ داد بین شما و تیم والیبال تکرار شد.

تیم ورامین نخستین تیم جدول است، ما دوم هستیم و بازی بسیار مهمی بود که باید در ورامین انجام می شد. همیشه برنامه اینگونه است که تیم ها یک روز قبل برای اردو می روند ما هم یک روز قبل رفتیم و هیچ صحبتی مبنی بر لغو بازی انجام نشد. ستاد ورزش و جوانان اعلام کردند مسابقات لغو است بعد بیانیه سومشان را دادند که مسابقات بدون تماشاگر است. ما هم بر همین اساس رفتیم و آماده بازی بودیم. حتی جلسه هماهنگی هم با حضور مسئولان دو تیم برگزار شد. ما آماده بودیم و جلسه آنالیز بود ظهر ناهار خوردیم و ساعت 2 که می خواستیم حرکت کنیم حاج آقا حق بین ناظر محترم به ما زنگ زدند و گفتند فعلا حرکت نکنید. گفتیم چرا؟ گفتند مشکلی پیش آمده است. ساعت 14:50 آمدند و گفتند فدراسیون گفته ممکن است بازی برگزار نشود. قبل از آن از شبکه ورزش به ما زنگ زدند و گفتند یکی از بازیکنان تیم ورامین به ما گفته است بازی لغو است، از من هم سوال کردند گفتم من اطلاعی ندارم. ما ساعت 15:10 جلو سالن بودیم و خواستیم داخل برویم که به ما گفتند بازی لغو است. گفتیم چرا؟ نامه ای به ناظر دادند و گفتند بازی به خاطر بحث شیوع کرونا لغو است.

حالا واقعا به خاطر کرونا بود؟

ما از این ناراحت شدیم که اگر قرار بود این اتفاق بیفتد شب قبل مطلع می شدیم نه 10 دقیقه قبل از بازی. صورت جلسه ای نوشتند و ناظران و سرپرستان امضا کردند. مدیرعامل ما آقای مدبر گفتند برگردیم و حالا باشگاه ما پیگیر قضیه است. قرار بود بازی دیگری 24 ساعت بعد با حضور ستارگان فوتسال ورامین برگزار شود با مس سونگون و ما گفتیم اگر این مسابقه برگزار نشود یک امر طبیعی است. من خودم را آماده کرده بودم اگر این اتفاق افتاد از مسئولان ورامین و مردمشان عذرخواهی کنم. خوشبختانه یا متاسفانه بازی برگزار شد و گفتند شورای تامین اجازه نداده و از استانداری تهران اجازه گرفته اند. من اگر می گویم چنین اتفاقی بود یک روز هم زودتر به ما گفتند ما هم از فرمانداری اجازه می گرفتیم.

واقعا دلیلش کرونا بود؟

این شائبه به وجود می آید که برخی از بازیکنان تیم ورامین مصدوم شده بودند شرایط سخت بود و اگر ما می بردیم بردمان یکی می شد و جدول بهم می خورد و ما شانس قهرمانی داشتیم و بالای جدول می آمدیم. ما از طریق باشگاه پیگیریم و تا حصول نتیجه نهایی پیگیری را ادامه می دهیم. نتیجه نهایی هم از نظر ما این است که بازی باید به نفع ما رقم بخورد مگر اینکه استدلال منطقی داشته باشند که باشگاه ما قبول کند.

الان لیگ تعطیل شد؟ چرا هیچکس در لیگ صحبت نمی کند؟ شما جزو معدود افرادی هستید که در والیبال درباره اتفاقات رخ داده صحبت می کنید.

جلسه ای در فدراسیون والیبال با حضور کلیه مربیان و مسئولان تیم ها بود فقط مدیرعامل محترم ارومیه حضور داشت و بعد از بررسی زیاد و صحبت هایی که شد برنامه این شد که لیگ تا 10، 12 روز آینده تعطیل باشد و شرایط را از نظر کرونا بررسی کنند. اگر شرایط به حالت عادی برگشت که هیچ وگرنه قبل از عید مسابقه ای برگزار نخواهد شد.

پس ما تا آخر اسفند بازی نداریم و بعد از تعطیلات بازی ها از سر گرفته می شود؟

به احتمال زیاد. چون وقتی نیست و همه تیم ها تمریناتشان را تعطیل کرده اند. سلامتی جزو واجبات است از طرف دیگر باید بحث اسپانسرها، باشگاه ها، هزینه هایی که شده هم در نظر گرفته شود. این نیست که ما خیلی راحت لیگ را تعطیل کنیم.

اما تعطیل نکردن لیگ هم هزینه دارد، اگر بازیکنان شما به کرونا مبتلا شوند چه؟

صد در صد باید همه مسائل در نظر گرفته شود. اگر لیگ تعطیل شود باشگاه ها قراردادهایی را که با بازیکنان و مربیان بسته اند پرداخت می کنند؟ خیلی از بازیکنان زندگی شان از والیبال می گذرد. این موضوع چیزی نیست که خیلی راحت درباره اش نظر بدهیم و شرایط کشور، باشگاه ها و اسپانسرها و خیلی مسائل است که باید بررسی درست و همه جانبه شود.

به هر حال جان مربیان و بازیکنان مهم تر است.

بله اما به هر حال باید دید شرایط در هفته های آینده چه می شود. تا قبل از عید که احتمالا بازی نخواهیم داشت.

تا به حال در والیبال کسی کرونا گرفته؟

نه در والیبال در رشته های دیگر هم کسی تا به حال مبتلا نشده است.

حتی سعید معروف که در چین است؟

معروف با یکی از باشگاه های چین قرارداد داشت و قرار بود مسابقاتشان چند هفته پیش برگزار شود اما به علت کرونا لغو شد و آقا سعید هم چین را ترک کردند.

پس اصلا او در چین نیست؟

بله کلیه بازیکنان خارجی چین این کشور را ترک کرده اند.

شهرداری ورامین از شما شکایت کرد؟

یک بازیکن که می گویند همه کاره تیم است فقط صحبت می کند. باشگاه ورامین مدیرعامل و سرپرست و شهردار دارد اما فقط یک بازیکن  به نام شیرکوند دارد صحبت می کند. درباره مدیریت و مسائل فنی و غیرفنی. ما خودمان را کنار کشیده ایم و باشگاهمان دارد پیگیری می کند. در باشگاه باید سرپرست و مدیرعامل صحبت کند یا چون تیم برای شهرداری است مسئولان آنجا اما فقط او صحبت می کند.

او می خواهد از شما شکایت کند؟

نمی دانم امیدوارم این اتفاق بیفتد و ما هم ادله خودمان را داریم. من وقتی صحبت می کنم به عنوان سرمربی اجازه دارم حرف بزنیم. درباره دیگر مسائل هم مدیرعامل و آدمهای بزرگی هستند که حرف می زنند و احقاق حق خواهند کرد.

کار آقای کولاکوویچ در تیم ملی خوب است یا خیر؟ شفاف پاسخ بدهید.

شما دیگر می خواهید من خیلی رک حرف بزنم. واقعیت امر این است که من خودم برای والیبال ایران مربیان صرب را نمی پسندم. والیبال ما بزرگتر از مربیان صرب است و کسانی مثل ولاسکو به ایران آمده اند که نوع تفکرات و خودباوری ما را عوض کردند و ما نیاز به مربیان بزرگ داریم که برنامه و اهداف جدیدی به والیبال ما تزریق کنند. بازیکنان ما لژیونر هستند و در لیگ های معتبر دنیا بازی می کنند و با مربیان بزرگی در ارتباطند. بنابراین کشور ما به مربیان با سطح بالاتری نیاز دارد تا بالاتر هم برود.

ضعف کولاکوویچ چیست؟

برای او احترام قائلم اما نوع برنامه ریزی و تمرینات کشور صربستان این است که بیشتر از اینکه به بحث تاکتیکی و برنامه ریزی فکر کنند بیشتر بدنسازی دارند.

مرندی و معنوی نژاد که از تیم شما ملی پوش هستند، این تمرینات روی آنها تاثیر می گذارد؟

این دو که امسال متاسفانه انتخاب نشده اند اما حقشان بود دعوت شود. مرندی که مصدوم شده بود اما حقش بود دعوت شود. معنوی نژاد دعوت شد اما خط خورد. به هر حال نظر مربی است اما او پتانسیل دارد که بهتر شود و برای تیم ملی خدمت کند. این بازیکنان امسال در سایپا رشد کرده اند و بهتر شده اند و امیدوارم به رشد بازیکنان برای تیم ملی کمک کنیم.

درباره کولاکوویچ نگفتید؟

کسانی که والیبال را دنبال می کنند فنی هستند و مردم ما آگاه هستند و خودشان می دانند چه اتفاقاتی در زمین می افتدو اگر اتفاقات دیگری می افتاد بهتر می شد بنابراین من به عنوان مربی حق این را ندارم که از یک مربی بخواهم بد بگویم یا درباره کارش صحبت کنم و مردم بهترین قاضی هستند.

به نظرتان تیم ملی ما می تواند در المپیک موفق شود؟

ما در دور گروهی خودمان شرایطمان نسبت به گروه مقابل خیلی بهتر است ولی از گروه بالا رفتن دلیل بر این نیست که در مرحله بعدی هم صعود کنیم. چون واقعا تیم های بزرگی در آن گروه هستند مثل فرانسه و برزیل و ما در نهایت اگر از گروه بالا برویم با یکی از ابرقدرت های والیبال روبرو می شویم که شرایط را سخت می کند. همین که امسال توانستیم مجوز بگیریم فدراسیون والیبال کار بزرگی انجام داده و امیدوارم سال به سال بهتر شود.

252 251

کد خبر 1357425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =