ظرفیت تولید ضدعفونی کننده در تبریز به ۲۰ تن در روز رسید

ایرنا نوشت: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: ظرفیت تولید مواد ضدعفونی کننده در واحدهای شهرک‌های صنعتی تبریز به ۲۰ تن در روز رسید.

مرتضی نیرومند، روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی در شهرک صنعتی شهید سلیمی افزود: هم اکنون ۱۳ واحد تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده در سطح استان وجود دارد که برای تامین مواد ضدعفونی کننده استان و سایر استان ها با ظرفیت کامل و به صورت ۳ نوبته کار می کنند.

وی اظهار داشت: براساس برنامه ابلاغی وزیر صنعت معدن و تجارت هر روز واحدهای تولیدی مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده در شهرک های صنعتی استان پایش می شوند و در صورت وجود مشکل در روند تولید آن ها با پیگیری های لازم مشکل آنان رفع می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به شرایط ویژه برخی از واحدهای تولیدی نیز که خطوط تولید آن ها در زمینه دیگری فعالیت داشت برای تامین مواد ضدعفونی کننده برای مقابله با بیماری ویروس کرونا تغییر خطوط دادند.

نیرومند، با اشاره به اینکه اگر واحدهای تولیدی استان در تامین الکل مورد نیاز خود مشکل داشته باشند پیگیری لازم برای رفع مشکل آنان انجام می شود، ادامه داد: با افزایش ۲ تا ۳ برابری ظرفیت واحدهای تولیدی نه تنها مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده استان بلکه نیازهای سایر استان ها نیز تامین می شود.

وی اظهار امیدواری کرد در روزهای بعد میزان تولید مواد ضدعفونی کننده در سطح استان افزایش یابد و در روزهای اخیر ۳ واحد تولیدی از سازمان غذا و دارو مجوز تولید بگیرند تا بتوانند اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم را برای مقابله با ویروس بیماری کرونا تامین کنند.

مدیرعامل یک واحد شرکت تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی در شهرک صنعتی سلیمی آذربایجان شرقی نیز گفت: این واحد تولیدی سالانه ۵۰۰ میلیون عدد انواع محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده مانند پدهای استریل، اسپری و مایع ضدعفونی کننده، دستمال مرطوب و فوم آنتی باکتریال را تولید و در بازار عرضه می کند.

احمد جوادپور، با بیان اینکه این واحد تولیدی با ظرفیت کامل  و به صورت ۳ نوبته فعالیت می کند، افزود: ۲۴۰ هزار عدد به صورت شبانه روز پدهای ضدعفونی کننده، ۲۴۰ هزار عدد نیز آنتی باکتریال و ۵۰ هزار عدد اسپری ضدعفونی کننده متناسب برای مقابله با ویروس کرونا در این تولید می شود. 

وی اظهار داشت: در تولید مواد ضدعفونی کننده در این واحد تولیدی از یک ماده قوی استفاده می شود که میزان میکروب کشی آن بالا بوده و ماندگاری آن نیز در دست زیاد است. 

جوادپور، یادآوری کرد: میزان مورد نیاز الکل در این واحد تولیدی برای یک هفته بیش از ۳۰ تن است که از این میزان تنها ۲ تن تامین شده است.

بر اساس این گزارش، شهرک صنعتی شهید سلیمی بزرگ ترین شهرک صنعتی در آذربایجان شرقی است که در سال ۱۳۶۷ عملیات آماده سازی با احداث زیربناها شروع و در پاییز ۱۳۶۸ به بهره برداری رسید.این شهرک ۵ هزار و ۵۸۵  هکتـار وسعت دارد که تمام قطعات زمین صنعتی ایجاد شده به متقاضیان واگذار شده است.

48

کد خبر 1357617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =