۰ نفر
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
کمبود مواد ضدعفونی‌کننده در شهرداری تهران

سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران فعالیت های متعددی را در تضمین سلامت مردم انجام می دهد و مرتبا تلاش می کند تا با ضدعفونی کردن اماکن و وسایل حمل و نقل عمومی مخاطرات را کاهش بدهد.

علی رغم تلاش های زیادی که انجام شده است به شدت با کمبود مواد ضدعفونی کننده برای ضدعفونی مترو و تاکسی و اتوبوس ها رو به رو هستیم. 

به شدت با کمبود ماسک و دستکش برای پرسنل زحمتکش اتوبوسرانی و تاکسیرانی رو به رو هستیم. همانگونه که می دانید در شهر تهران ۶۰۰۰ اتوبوس و ۱۲۰۰ واگن مترو داریم که این ها شبانه ضدعفونی می شوند و بر اساس اعلام سازمان اتوبوسرانی و شرکت بهره برداری مترو ذخیره مواد ضدعفونی کننده تمام شده است و از موادی استفاده می شود که استاندارد نیست و علی رغم پیگیری ها ، دولت در تامین مواد ضدعفونی کننده استاندارد برای شرکت بهره برداری مترو و اتوبوسرانی وظیفه خود را انجام نداده است.

ما در شورای شهر تهران از وضعیت رانندگان تاکسی و اتوبوس نگرانیم. این عزیزان در جهت دریافت ماسک و دستکش و وسایل حفاظت حداقلی از خودشان با مشکلاتی رو به رو هستند.

این ها اقشار زحمتکشی هستند که با حداقل حقوق در سطح شهر زحمت می کشند. ما اگر نتوانیم به میزان لازم از آن ها محافظت کنیم در معرض آسیب جدی هستند و وسایل نقلیه آن ها هم سبب انتقال ویروس می شود. 

خواهشی که دارم این است جناب آقای نوبخت تامین اعتبار کنند و هر چه زودتر این اقلام تهیه شود. ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی برای تاکسی و مترو و اتوبوس در دسترس قرار بگیرد و رانندگان این وسایل نقلیه بتوانند از حداقل امکانات بهره مند شوند.

*رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران

۴۷۲۳۱

کد خبر 1359021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =