ضدعفونی معابر تهران از امروز توسط یگان ویژه/ معرفی ۱۸۰ وب‌سایت شایعه‌پراکن به مراجع قضایی

ایسنا نوشت: جانشین فرمانده ناجا با اشاره به راه اندازی و فعالیت قرارگاه عملیاتی پدافند زیستی ناجا در راستای کنترل و مهار ویروس کرونا اعلام کرد: با هماهنگی مراجع ذیربط، عملیات یگان های ویژه ناجا جهت سم‌زدایی و ضدعفونی کردن مراکز عمومی و تجمع مردم، خیابان ها و معابر و ... از امروز در تهران و شش استان هدف آغاز و در صورت لزوم و نیاز در سایر استان ها نیز این عملیات ها اجرایی خواهد شد.

سردار ایوب سلیمانی در حاشیه آغاز به کار قرارگاه پدافندزیستی ناجا، اظهار داشت: وظیفه خود می دانم از همه کسانی که در روزهای نیاز با مردم هستند، قدردانی کنم؛ به ویژه مجموعه عزیزان مان در رسانه ملی که طی روزهای اخیر در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی سنگ تمام گذاشتند.

وی افزود: از طرفی قدردانی و سپاس ویژه خود و نیروی انتظامی را تقدیم جامعه عزیز و گرانقدر پزشکی، پیراپزشکی و پرستاران عزیز می کنم که در این ایام در کنار مردم و در خدمت به آنها هستند؛ ما قدردان جانفشانی، ایثارگری و تلاش جامعه پزشکان و پرستاران هستیم.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: از همکاران پرتلاش و ایثارگر خود در نیروی عظیم انتظامی نیز به پاس خدمت به مردم قدردانی می کنم؛ سبزپوشان نیروی انتظامی در این ایام نیز چون گذشته در کنار مردم و در خدمت آنها هستند.

سردار سلیمانی در ادامه در تشریح اقدامات و تمهیدات نیروی انتظامی همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، با اشاره به راه اندازی قرارگاه عملیاتی پدافند زیستی ناجا ادامه داد: ما بلافاصله پس از اعلام ورود ویروس کرونا در کشور، راه اندازی و فعالیت این قرارگاه عملیاتی را در دستور کار قرار دادیم؛ قرارگاه عملیاتی پدافند زیستی ناجا را تشکیل و همه قرارگاه های فرعی موثر در این زمینه نیز فعال شد.

وی اضافه کرد: ضمن راه اندازی و فعالیت این قرارگاه عملیاتی، به همه نیروها در پایتخت و استان ها، اعلام آماده باش دادیم و بر ارائه خدمت به مردم و همکاری با دستگاه های حاکمیتی به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کردیم.

این مقام ارشد انتظامی به تشریح اقدامات نیروی انتظامی در این شرایط برای مقابله با احتکار مواد مورد نیاز مردم پرداخت و افزود: در حوزه مقابله با قاچاق و احتکار، قرارگاه امنیت اقتصادی را فعال کردیم و به همه اعضاء پلیس امنیت اقتصادی در سراسر کشور آماده باش ابلاغ شد و رصدهای محسوس و نامحسوس و کنترل چرخه تامین، تولید و توزیع مواد مورد نیاز مردم در این شرایط در دستور کار جدی ناجا قرار گرفت.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: تا امروز توانسته ایم اقدامات موثر و قابل توجه ای در حوزه نیازمندی های مردم در مبارزه با کرونا انجام دهیم و بسیاری از مواد مورد نیاز مردم در مبارزه با این ویروس، از محتکران کشف و در اختیار مسئولان ذی ربط برای توزیع قرار گرفت.

سردار سلیمانی با اشاره به کشفیات پلیس در حوزه نیازهای مردم برای مبارزه با کرونا، خاطر نشان کرد: در این ایام بیش از ۲۰ میلیون دستکش، بیش از ۸.۵ میلیون ماسک ، بیش از ۱.۵ میلیون لیتر الکل، ۱۴ تن ژل ضد عفونی کننده، ۲۶۰ هزار قوطی و بطری مواد ضدعفونی کننده و ... از محتکران کشف شد.

وی با اشاره به همکاری خوب مردم با نیروی انتظامی، بیان کرد: از مردم درخواست داریم اطلاعات و گزارش های  خود را در خصوص احتکار و یا هر موردی که امنیت و آرامش بازار در بخش های مختلف را دچار اختلال می کند، در اختیار پلیس بگذارند و با ۱۱۰ تماس بگیرند.

سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بر اوضاع تسلط و اشراف داریم، تصریح کرد: به مردم اطمینان می دهیم که نگران نباشند و ان شاء الله با هوشیاری نیروهای انتظامی من بعد شاهد احتکار مواد مورد نیاز مردم نباشیم.

وی تاکید کرد: از طرفی به همه کسانی که در این شرایط، قصد سودجویی و کلاهبرداری دارند، هشدار می دهیم؛ همه فعالیت ها در رصد پلیس است و اگر کسی بخواهد بر خلاف مصالح ملی و نیاز مردم قدم بردارد، بدانند که پلیس با جدیت وارد عمل شده و با سودجویان برخورد می کند.

معرفی ۱۸۰ سایت شایعه‌پراکن به مراجع قضایی

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اقدامات پلیس در حوزه فضای مجازی و رصد تحرکات شیطنت آمیز، عنوان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی و معاندان از روزهای اول شیوع این ویروس به جای کمک به مردم، همه ظرفیت ها را در جهت تضعیف روحیه مردم و سازمان های خدمتگزار به کار گرفتند و حجم فضای مجازی را با اخبار کذب، شایعه سازی، دروغ پردازی، خبرپردازی نادرست و ... پر کردند.

وی با بیان اینکه عمده اخبار کذب، شایعه سازی با خبرپردازی های نادرست در فضای مجازی، منشاء خارجی دارد، بیان کرد: با ظرفیت های آشکار و پنهان خود با محوریت پلیس فتا، اقدامات موثر مان را دنبال و عملیاتی کردیم و در این رابطه بیش از ۲۸۰ وب سایت یا تارنما مسدود و کنترل شد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اقدامات مجرمانه ۱۸۰ وب سایت (تارنما) ادامه داد: این مراکز انتشار اخبار کذب و شایعه به مراجع قضائی معرفی شدند و ان شاء الله اقدامات مان در حوزه رصد و کنترل فضای مجازی تداوم خواهد داشت.

سردار سلیمانی با بیان اینکه قاطعانه می گویم با اقدامات مان حتی در فضای مجازی توازن به نفع مردم و جامعه تغییر جهت داشت، ادامه داد: نقشه دشمنان را نقش بر آب کردیم و اجازه نمی دهیم روحیه مردم و یا سازمان های خدمتگزار را تضعیف کنند.

ضدعفونی مراکز خدمات انتظامی و کلانتری‌ها

وی با اشاره به تمهیدات نیروی انتظامی برای کنترل و مهار ویروس کرونا در مراکز انتظامی، کلانتری ها، پاسگاه ها، شماره گذاری و تعویض پلاک ادامه داد: در هر شرایطی بر وظیفه خدمتگزاری خود واقفیم و در راستای کنترل و مهار این ویروس کلیه مراکز مرتبط با نیروی انتظامی به ویژه مراکز خدمات دهی چون تعویض پلاک و ... سم زدایی و ضدعفونی می شود و علاوه بر اینها اقداماتی چون کنترل ورود و خروج افراد، حذف برخی فرآیندها مثل ثبت اثر انگشت در مراکز تعویض پلاک و ... را دنبال و اجرایی می کنیم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نکات و اصول بهداشتی را در مراکز انتظامی و خدماتی پلیس رعایت می کنیم به تشریح وضعیت پادگان های آموزشی سربازی و درجه داری پرداخت و تاکید کرد: امروز با اطمینان می گویم؛ مراکز آموزشی ما اعم از سربازخانه ها و پادگان ها از امن ترین مناطق است و ضمن رعایت بهداشت، کنترل دقیق ترددها و ... ، اقدامات پیشگیرانه را دنبال می کنیم و در صورت مواجهه با کوچکترین پدیده ای که ایجاد نگرانی کند، حتما رفع خطر خواهیم کرد البته با هدایت ستاد کل نیروهای مسلح در مراکز آموزشی، پادگان ها و سربازخانه های سایر نیروهای مسلح نیز وضع به همین منوال است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره عملیات سرکوب کرونا توسط فرماندهی یگان های ویژه ناجا، مطرح کرد: یگان های ویژه ناجا همیشه حافظ امنیت و آرامش جامعه بوده و نقش خود را در این حوزه به خوبی ایفا کرده و امروز نیز همه ظرفیت های این یگان اعم از خودروهای آب پاش، سمپاش و سایر تجهیزات جهت ضدعفونی و سم زدایی در اختیار سازمان های متولی قرار گرفته است.

وی با اشاره به آغاز عملیات یگان های ویژه، ادامه داد: با هماهنگی مراجع ذی ربط، عملیات یگان های ویژه ناجا جهت سم زدایی و ضدعفونی کردن مراکز عمومی و تجمع مردم، خیابان ها و معابر و ... از امروز در تهران و ۶ استان هدف آغاز و در صورت لزوم و نیاز در سایر استان ها نیز این عملیات ها اجرایی خواهد شد.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1359104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =