همکاری سپاه و ارتش در قزوین برای مقابله با کرونا

بی نیاز گفت: سپاه و ارتش در استان قزوین برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه ها در مقابله با کرونا وارد عمل می‌شوند.

به گزارش خبر گزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیدحسین بی نیاز رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین با اشاره به برگزاری نشست این ستاد به ریاست منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار اظهارکرد: در این جلسه مقرر شد از ظرفیت و توانمندی نیروی سپاه و ارتش به منظور ضدعفونی سازی معابر و اماکن عمومی در استان استفاده شود. 
بی نیاز افزود: در این نشست همچنین مقرر شد همه امکانات و ظرفیت های دستگاه ها در استان برای مقابله و مهار کرونا به کمک دانشگاه علوم پزشکی بپردازند.
وی با اشاره به کاهش سه ساعته کار ادارات و بانک ها در استان تا پایان هفته جاری، اظهارکرد: مقرر شد تا مدیران دستگاه ها هیچ گونه ممانعت و سخت گیری نسبت به مرخصی کارمندان نداشته باشند و در صورت امکان از ظرفیت دورکاری برای کارکنان خود به ویژه بانوان و کارمندان جانباز و دارای بیماری زمینه ای استفاده کنند.
بی نیاز افزود: استقرار تیم های بهداشتی جهت رصد وضعیت سلامت مسافران عبوری در مبادی ورودی و خروجی استان و همچنین اماکن پرترافیک و پرازدحام از دیگر بحث های این نشست بود.
وی با بیان اینکه در این نشست از خدمات نیروهای جان برکف درمانی در بیمارستان ها قدردانی شد، بیان کرد: به منظور حفظ سلامت این عزیزان از رسانه ها خواسته شد که اعلام کنند افراد عادی نیاز به استفاده از ماسک نداشته و باید شهروندان به گونه ای رفتار کنند که اقلام بهداشتی مانند ماسک به میزان کافی در اختیار بیماران و همچنین پزشکان و پرستاران که در خط مقدم مقابله با کرونا هستند قرار بگیرد.
بی نیاز از رسانه ها خواست تا به منظور جلوگیری از ایجاد جو روانی منفی و شایعه پردازی در فضای مجازی اخبار مربوط به آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا را هر روز بعدازظهر از طریق اعلام عمومی سخنگوی وزارت بهداشت و مسوول اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا که در شبکه خبر پخش می شود دنبال کنند و از درج هرگونه اخبار غیررسمی در این خصوص خودداری کنند.

46

کد خبر 1359411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =