آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس جدید در منطقه آزاد اروند

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس جدید در منطقه، خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از اروند  به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، در حاشیه جلسه مشترک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و شکراله سلمان زاده فرمانده ستاد مبارزه با کرونا ویروس جدید جهت پیگیری و بررسی کمبودها و نیازهای احتمالی در شرایط کنونی؛ رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از پایدار بودن وضعیت شیوع کرونا ویروس جدید در منطقه خبر داد و گفت: خوشبختانه وضعیت بیماری در منطقه و موارد ابتلا به شکل طغیانی نیست که در برخورد با بیماران دچار مشکل شویم، فعلا در مرحله پایدار به سر می بریم.

وی اظهار داشت: در ادامه برگزاری سری جلسات مستمری که با سازمان منطقه آزاد اروند در روزهای اخیر با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران این سازمان داشته ایم؛  امروز نیز طی نشستی نیازهایی که در حال حاضر سازمان می تواند در رفع آنها کمک کند را مطرح کردیم.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونا ویروس جدید در منطقه آزاد اروند خاطرنشان کرد: خوشبختانه مهندس زمانی خصوصا در بحث حفاظت از پرسنلی که ارتباط مستقیم با بیماران دارند قول مساعد و دستوراتی داده اند که به امید خدا تجهیزاتی که مورد نیاز است خریداری و در اختیار دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار خواهد گرفت.

سلمان زاده همکاری در پروژه تبلیغات شهری و آموزش به شهروندان را نیز از دیگر مباحث مورد گفت و گو در جلسه عنوان کرد و در خصوص آمار مبتلایان به کرونا ویروس جدید، اذعان داشت: خوشبختانه تعداد زیادی از مراجعین با علائم سرماخوردگی به صورت سرپایی درمان و ترخیص می شوند اما موارد بستری در حال حاضر در سطح دانشکده ۶۸ مورد است که تحت مراقبت درمانی قرار گرفته اند و از این تعداد فقط ۳ نفر آزمایش اولیه شان مثبت اعلام شده مابقی یا منفی بوده و یا منتظر جواب هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام تست اولیه بیماران در مرکز استان را یک امکان خوب دانست و افزود: خوشبختانه آزمایش اولیه در اهواز انجام می شود که کم تر از ۱۲ ساعت  نیز آماده می شود. پس از آن در مرحله بعد برای تأیید به انستیتو پاستور تهران فرستاده می شود که با توجه به زیاد بودن و بار نمونه ها در تهران، جواب دهی کمی زمان می برد.

شکراله سلمان زاده اعمال تمام مراحل درمانی در مواجهه با افراد مشکوک به بیماری را اصل کار پرسنل درمانی عنوان کرد و گفت:  دیر رسیدن جواب آزمایش چندان اهمیت ندارد چراکه ما برخورد درمانی و داروهایی که برای موارد بستری و بدحال باید تجویز کنیم حتما انجام می دهیم؛ درواقع بیماران بدحال را به این دید نگاه می کنیم که مبتلا هستند و درمان لازم و کامل را برای همه انجام می دهیم.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونا ویروس جدید در منطقه آزاد اروند در پایان به همه شهروندان توصیه کرد؛ افرادی که علائم بیماری را دارا هستند در منزل مانده و خارج نشوند، فقط در مواردی که بیماری شدید و تنگی نفس پیدا می کنند به مراکز درمانی مراجعه کنند.

46

کد خبر 1359490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =