زیان ۵۰ میلیون دلاری فیلم جدید هریسون فورد

در حالی که فیلم ترسناک «مرد نامرئی» در گیشه عملکرد خیره‌کننده‌ای داشت، عملکرد ضعیف فیلم جدید هریسون فورد خبر از زیانی چند ده میلیون دلاری می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم ترسناکی تازه با بازی الیزابت ماس ستاره سریال «سرگذشت ندیمه» روی پرده آمده است. ماس در فیلم «مرد نامرئی» در آغاز را اکران با اقبال تماشاگران روبه‌رو شد و گیشه‌ای داغ داشت.

فیلم ترسناک اقتباسی

«مرد نامرئی» تازه‌ترین اقتباس سینمایی از رمان کلاسیک اچ.جی ولز است. در این فیلم الیزابت ماس نقش اصلی را بازی می‌کند. او در این فیلم ترسناک سیسیلیا کاس است. زنی که از رابطه‌ای نافرجام با نابغه‌ای پولدار و دیوانه گریخته اما از رهایی پیدا نکرده است.

نوشتن فیلمنامه و کارگردانی «مرد نامرئی» را لی وانل به انجام رسانده است. او این اثر ترسناک سینمایی را با بودجه اندک ۷ میلیون دلاری ساخته است. این فیلم در روزهای نخست اکران در آمریکای شمالی پیشتاز گیشه بود و با فروش ۲۹ میلیون دلاری فیلم «سونیک خارپشت» را به راحتی پشت سر گذاشت.

پس از درخشش دو قسمت از فیلم‌های «آن / IT» به نظر می‌رسد، اقبال تماشاگران به فیلم‌های ترسناک اقتباسی زیاد شده است. «آن‌» هم با اقتباس از رمان‌های مشهور استیون کینگ ساخته شده بود.

با وجود شیوع کرونا در بسیاری کشورها و متعاقب آن تعطیلی سینماها، در این روزها نباید انتظار زیادی از گیشه بین‌المللی داشت، با این حال «مرد نامرئی» در این بخش نیز با فروشی فراتر از ۲۰ میلیون دلار خوش درخشید که با توجه به بودجه اندک ساخت فیلم از هم اکنون سود تضمین شده را برای کمپانی سازنده به ارمغان آورده است.

ستاره سالخورده ناکام

دو هفته‌ای از آغاز اکران فیلم «آوای وحش» با بازی هریسون فورد ستاره کهنه‌کار هالیوود می‌گذرد و آمار گیشه خبر از زیان چند ده میلیون دلاری فیلم جدید کمپانی فاکس قرن بیستم می‌دهد. این فیلم با بازی هریسون فورد تا اینجای کار ۴۵ میلیون دلار در آمریکا و نزدیک به ۸۰ میلیون دلار در گیشه بین‌الملل به دست آورده است که با توجه به بودجه فیلم رقمی بسیار پایین است.

با توجه به هزینه ۱۲۵ میلیون دلاری که ساخت فیلم روی دست سرمایه‌گذاران گذاشته است برای فرار از زیان باید فروشی حداقل ۲۵۰ میلیون دلاری را تجربه کند که با توجه به روند فروش هفته‌های نخست اکران بعید می‌نماید. کارشناسان گیشه پیش‌بینی می‌کنند که حداقل با ۵۰ میلیون دلار زیان ماجرای اکران «آوای وحش» به سرانجام برسد.

«آوای وحش» همانطور که از نامش پیداست با اقتباس از رمان مشهور جک لندن ساخته شده است.

خارپشت محبوب همچنان می‌فروشد

هنوز هم در گیشه بین‌الملل پرفروش‌ترین اثر سینمایی «سونیک خارپشت» است که هفته پیش با فروش ۲۶ میلیون دلاری بازارهای سینمای جهان را در اختیار گرفت. این فیلم در آمریکای شمالی حریف «مرد نامرئی» نشد و با فروش ۱۶ میلیون دلاری دومین فیلم پرفروش گیشه بود.

«سونیک» هم در زمره آثار اقتباسی سینما است که از روی بازی مشهور و نوستالژیکی به همین نام ساخته شده است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1359496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =