ضدعفونی معابر اصلی شهر قزوین آغاز شد

مجتبی منتظری از انجام اقدامات پیشگیرانه مدیریت شهری برای مقابله با کرونا ویروس خبر داد و گفت: ضدعفونی خیابان‌ها و معابر اصلی و پرتردد شهر آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منتظری رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نگرانی شهروندان از ابتلا به این بیماری، مجموعه مدیریت شهری در تمامی حوزه‌ها به ویژه حوزه‌های خدماتی اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده است.
رییس سازمان آتش نشانی شهرداری ادامه داد: بر اساس ظرفیت‌ها و امکانات موجود، تمهیدات لازم در جهت مقابله با کرونا ویروس اندیشیده شده و نیروهای سازمان آتش نشانی نیز، همچون عرصه های امداد و نجات و اطفای حریق، در عرصه خدمت رسانی در زمینه مقابله با ویروس کرونا آماده و در تلاش هستند تا خدمات شایسته ای به شهروندان ارائه دهند.
وی افزود: مهمترین راه مقابله با کرونا ویروس پیشگیری و کنترل این بیماری است که در این حوزه اقدام به میکروب زدایی خیابان ها و معابر پر تردد شهر و نواحی منفصل شهری توسط آتش نشانان با تجهیزات و کوله های انفرادی و خوروهای سبک با هماهنگی ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرداری و نظارت کارشناسان مرکز بهداشت شهید بلندیان دانشگاه علوم پزشکی، در تمام خیابان های مرکزی و پرتردد شهر و محورهای اصلی در نواحی منفصل شهری در حال اجرا است.
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین با بیان اینکه این اقدام به صورت مستمر و دوره ای تا رسیدن به شرایط عادی انجام خواهد شد، به شهروندان اطمینان خاطر داد که این مواد هیچ خطری برای آن ها نخواهد داشت و عناصر تشکیل دهنده مواد ضدعفونی کننده که توسط آتش نشانان استفاده می شود، طبق دستور مرکز بهداشت تهیه شده و شهروندان نیز درحال حاضر از این مواد در منازل و یا محل کسب و کار خود جهت میکروب زدایی استفاده می کنند.
وی در پایان ضمن تاکید بر رعایت بهداشت فردی و شهروندی گفت: شهروندان تلاش کنند تا در مراکز عمومی کمتر حضور یابند و اصول بهداشتی نظیر دفع پسماندها در مخازن و سطل های زباله شهری، خودداری از انداختن آب دهان در سطح معابرعمومی شهری و شستشوی مداوم دست با صابون و مواد شوینده را رعایت کرده و تا رسیدن به شرایط عادی، از برگزاری مراسمات جشن و عزاداری به صورت اجتماعات عمومی خودداری کنند.

48

کد خبر 1359588
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =