پاسخ روابط عمومی جشنواره فیلم فجر به نامه انجمن مدیران تولید سینما

روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، در پاسخ به نامه انجمن مدیران تولید سینما، تاکید کرد اعضای این صنف سینمایی، به دلیل آیین‌نامه جشنواره، امکان حضور در نشست‌های خبری را نداشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در پی انتشار نامه‌ انجمن مدیران تولید سینما و مطرح کردن مواردی در خصوص نشست‌های پرسش و پاسخ و مراسم تجلی اراده ملی، روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر، توضیحاتی را منتشر کرد.

در این جوابیه آمده است: «عوامل فیلم‌های سینمایی که طبق آیین‌نامه فراخوان جشنواره، واجد شرایط دریافت سیمرغ هستند، در نشست‌های پرسش و پاسخ حضور پیدا می‌کنند و عناوین دیگری از جمله مجری طرح، سرمایه‌گذار، مدیر تولید، مشاور و ... امکان حضور در نشست ندارند.»

این بیانیه ادامه داده است: «همچنین در خصوص جوایز بخش تجلی اراده ملی، به سه دلیل تقاضای این انجمن در اولویت قرار نگرفت.
اول؛ با توجه به تعداد نزدیک به ۴۰ تقاضا برای حضور در این بخش و محدودیت ۱۲ تایی، اولویت به دستگاه‌هایی با گستره ملی داده شد. حتی دو درخواست بخش‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وجود اهمیت و گستردگی، اما به دلیل تقدم مهمان بر میزبان حذف شدند.
دوم؛ جوایز این بخش شامل موضوع یا رویکرد هستند، نه یک صنف خاص از بین ده‌ها صنف سینما.
سوم؛ جای جوایز صنوف سینما در جشن سالانه خانه سینما است.»

مدیران تولید سینمای ایران، در نامه خود خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از حذف انجمن مدیران تولید سینما از بخش تجلی اراده ملی جشنواره فجر و جلوگیری از حضور مدیران تولید فیلم‌ها در مصاحبه مطبوعاتی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، انتقاد کرده بودند.

۵۷۵۷
کد خبر 1360168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =