کاسبان و مغازه داران مسابقه ارزان فروشی گذاشتند

تسنیم نوشت: نائب رئیس اتاق اصناف تهران با بیان این که کاسبان در شرایط عادی بازار به ۱۰ تا ۱۵ درصد سود اکتفا می کنند گفت: الان وضعیت برعکس شده و کاسبان و مغازه داران مسابقه ارزان فروشی گذاشته اند.

خسرو ابراهیمی نیا نائب رئیس اتاق اصناف تهران در رابطه با وضعیت کنونی بازار اظهار کرد: بازار از نظر وجود کالا کاملاً اشباع است، ذخایر استراتژیک مانند روغن، گوشت قرمز و گوشت سفید و شکر و غیره از طرف مراجع ذی صلاح یعنی دولت، وزارت صمت و امور پشتیبانی دام فراهم شده و در واحدهای صنفی نیز به وفور یافت می شود.

وی با اشاره به برگزاری دائم جلسات ستاد تنظیم بازار با ریاست قائم مقام وزارت صمت افزود: تشکیلات تنظیم بازار قبلاً بیشتر روی کاغذ بود و هم افزایی لازم وجود نداشت اما امسال و به خصوص در این ایام وزارت صمت، اتاق اصناف و بازرسی و کلیه مراجع ذیربط حساسیت ویژه ای در این حوزه به خرج دادند و بر بازار نظارت بیشتری می کنند.

نائب رئیس اتاق اصناف با تأکید بر اینکه هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد خاطرنشان کرد: تشکیلات دولتی و حاکمیت فارغ از هرگونه اتفاق معمولاً کالاهای استراتژیک را ذخیره می کنند و از این بابت نگرانی نداریم.


ابراهیمی نیا همچنین درخصوص وضعیت قیمت ها در بازار بیان داشت: هیچ نوع افزایش قیمتی تحت هیچ شرایطی نداشتیم، کارخانجات تولیدی و واحدهای صنفی در سطح شهر افزایش قیمتی را اعمال نکردند ضمن اینکه بازرسی اتاق اصناف نیز با هماهنگی تعزیرات حکومتی دائماً بازار را رصد می کند.

وی با اشاره به نقش اتاق اصناف در بازرسی ها از واحدهای صنفی گفت: اصناف در بخش توزیع و تولیدات کوچک فعالیت می کنند و در بخش تولیدات سنگین و کارخانجات نقشی ندارند، مردم به طور کل فارغ از ویروس کرونا و در حالت عادی از تفکر و دقت بالایی نسبت به بازار و قیمت و تاریخ مصرف کالاها برخوردارند و به محض مشاهده تخلفات گرانفروشی و غیره یا خرید نمی کنند و یا موارد را به تلفن های 124 و اتحادیه های اتاق اصناف گزارش می کنند بنابراین ناظران اصلی بر بازار خود مردمند.

نائب رئیس اتاق اصناف تهران با اذعان به کاهش مصرف بازار در ایام شیوع کرونا بیان کرد: امروز کاسبان با چند موضوع فوق حاد درگیرند، اول باید با کارگران در شب عید تسویه حساب کنند و بعد هم سنوات و بیمه و اجاره مغازه و مالیات را بپردازد، البته این کاسبان در شرایط عادی بازار به 10 تا 15 درصد سود اکتفا می کنند اما الان وضعیت برعکس شده و کاسبان و مغازه داران مسابقه ارزان فروشی گذاشته اند.

ابراهیمی نیا با بیان اینکه کسبه در این ایام ایثار می کنند گفت: تالارهای پذیرایی تهران و آرایشگاه ها و غیره در بدترین وضعیت قرار گرفته اند و ضرر می کنند لذا دولت و حاکمیت هم باید مالیات های این واحدها را تعدیل و به مشکلات آنها رسیدگی کند.

نائب رئیس اتاق اصناف تهران در رابطه با مشکلات مردم برای تهیه اقلام بهداشتی ابراز داشت: عدم پیش بینی برای تهیه کالاهای بهداشتی و نبود متولی در این رابطه ابتدا باعث مشکلاتی شد اما با تولی گری وزارت بهداشت و افزایش تولید ماسک و شوینده ها و مواد ضدعفونی کننده مشکلات در حال رفع شدن است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1360324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =