در روزهای شیوع کرونا، در پناه کتاب آرام باشید

ایبنا نوشت: دبیر انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی از تشکیل پویش «در پناه کتاب» با هدف کاهش اضطراب و استفاده از فرصت حضور بیشتر مردم در منازل برای توسعه کتاب‌خوانی خبر داد.

مهدی صالحی، دبیر انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی، درباره پویش «در پناه کتاب» بیان کرد: «رسانه‌های دیداری و شنیداری به‌ویژه رسانه‌های گرم ازجمله شبکه‌های اجتماعی، اضطراب ناشی از شیوع ویروس کرونا را افزایش می‌دهند.»

وی افزود: «در این شرایط کتاب از ابزارهای موثر در کاهش این حس در جامعه است. پویش «در پناه کتاب» نیز با همین هدف ایجاد شده است.»

صالحی درباره شیوه مشارکت در پویش «در پناه کتاب» ادامه داد: «علاقه‌مندان برای مشارکت کافی است فیلمی از کتابخوانی خود را در صفحه‌های مجازی به‌ اشتراک بگذارند. انجمن نیز #در_پناه_کتاب را پیشنهاد داده است. viraiesh.ir@ نشانی انجمن نیز برای ارسال فیلم‌ها در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. محدودیتی برای این فیلم‌ها در نظر گرفته نشده است.»

دبیر انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی گفت: «با توجه به فراغتی که ایجاد شده، دنبال جلب نظر مردم به کتاب هستیم؛ علاوه‌براین کاهش آسیب رکود در حوزه نشر در پی کاهش تردد درمراکز مختلف ازجمله کتاب‌فروشی‌ها را به‌عنوان هدف دیگر در نظر داریم. ترویج کتاب‌خوانی بین اعضای مختلف خانواده‌ به‌ویژه جوان‌ترها از دیگر اهداف این پویش است.» 
          
صالحی افزود: «در انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی با تاکید بر این نکته که دعا و نیایش به درگاه خداوند متعال در همه شرایط پناهگاه معنوی محسوب می‌شود، کتاب در شرایط فعلی جامعه درکنار توجه به دعا به‌عنوان پناهگاه معنوی، در کاهش استرس موثر است.»

۵۷۵۷

کد خبر 1360380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =