دستگیری کلاهبردار اینترنتی با ترفند همسریابی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری کلاهبردار ۳ میلیارد ریالی اینترنتی با ترفند همسریابی در شهرستان بهشهر خبر داد.

سردار سیدمحمود میرفیضی، فرمانده انتظامی مازندران گفت: در پی کلاهبرداری از یکی از شهروندان در شهرستان بهشهر از طریق یکی از سایت‌های همسریابی، موضوع در دستورکار پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با بررسی‌های فنی و اطلاعاتی متهم را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران گفت: متهم با عناوین جعلی و اغفال دختران جوان و همچنین وعده دریافت تسهیلات ازدواج برای جوانان، در یک ملاقات حضوری اقدام به دریافت کارت بانکی آنان و انتقال وجه به حساب شخصی خود می‌کرد.

سردار میرفیضی ادامه داد: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی ۱۵ عدد کارت بانکی مختلف کشف شد.

او افزود: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به کلاهبرداری از چندین نفر دیگر در سایر استان‌های کشور اعتراف کرد که برابر بررسی‌های به عمل آمده تاکنون مبلغ ۳ میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد به کاربران کانال‌های مجازی توصیه کرد: ضمن پرهیز از اعتماد به افراد در فضای مجازی از دادن اطلاعات شخصی و بانکی خود به افراد ناشناس خودداری کنند.

۲۳۵۲۳۲
کد خبر 1360477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =