تکلیف شهریه باشگاه‌های ورزشی که به دلیل کرونا تعطیل شده‌اند چه می‌شود؟

ایرنا نوشت:مدیرکل ورزش و جوانان البرز با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه‌های ورزشی گفت: افرادی که برای استفاده از باشگاه‌های خصوصی هزینه کرده‌اند اما در شرایط فعلی به دلیل تعطیلی‌های پیش آمده قادر به استفاده از آن نیستند، می‌توانند پس پایان این شرایط، از امکانات آن باشگاه استفاده کنند.

امیر غفرانی گفت:با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تأکید بر لزوم تعطیلی باشگاه‌های ورزشی اظهار کرد: در این خصوص شورای مقابله با کرونا که زیرمجموعه شورای تأمین استان است مصوبه‌ای را تصویب کرده که طبق آن باشگاه‌های ورزشی و استخرها تعطیل شوند.
وی با اشاره به اینکه سرپیچی از این مصوبه در نهایت منجر به پلمب شدن باشگاه‌ها خواهد شد، افزود: گروه‌های بازرسی و نظارت اداره کل با همراهی نیروی انتظامی در ابتدا به افراد خاطی اخطار می‌دهند و در صورت ادامه تخلف و تعطیل نکردن، باشگاه متخلف پلمب خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان البرز با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در این خصوص نظارت کافی را اعمال کنیم، خاطرنشان کرد:  همه باشگاه‌های ورزشی اعم از دولتی و خصوصی باید از این امر تمکین کرده و تا زمان مقرر فعالیتی نداشته باشند.
غفرانی در ادامه با اشاره به اینکه از ۱۶۴۸باشگاه ورزشی که در البرز وجود دارد، اکثر آنها به خاطر سلامتی مردم استان، فعالیت خود را تعطیل کرده‌اند افزود: از مردم هم می‌خواهیم مسائل بهداشتی را رعایت کرده و از رفت و آمد به اماکن ورزشی خودداری کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز درخصوص اینکه برخی باشگاه‌ها به صورت ساعتی در این ایام اجاره داده می‌شود هم بیان کرد: برای هر تخلفی که از طریق شماره‌های موجود در سایت ورزش و جوانان البرز به روابط عمومی و بازرسی کل اطلاع داده شود واحدهای بازرسی اعزام خواهند شد و در صورت احراز تخلف باشگاه‌ پلمب خواهد شد.
غفرانی در پاسخ به این سوال که هزینه پرداختی مردم برای استفاده از باشگاه‌ها  پس از تعطیلی چگونه خواهد بود گفت: چون شرایط به صورت اضطراری ایجاد شده، بحث استخرها که بلیط به صورت اعتباری از قبل خریداری شده است قطعا تا زمانی که از آن استفاده نشود اعتبار خواهد داشت؛ این مورد به صورت بخشنامه به همه شهرستان‌ها اعلام شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در مورد باشگاه‌های خصوصی افرادی که برای استفاده از این اماکن  هزینه کرده‌اند اما در شرایط فعلی به دلیل تعطیلی‌های پیش آمده قادر به استفاده از آن نیستند، می‌توانند پس پایان این شرایط، از امکانات آن باشگاه استفاده کنند؛ این موضوع هم بخشنامه شده و به اطلاع باشگاه‌داران خواهد رسید .

۴۶

کد خبر 1360861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
    1 0
    سلام کسانی که باشگاه ایجاره کردن و وزارت بهداشت تعطیل اجباری اعلام کرده برای این ویروس کرونا ولی کسانی که ایجاره باشگاه توان ندارن و صاحب مالک از مستاجر ایجاره ماهانه مطالعه میکنه چی باید کرد ممنون لطفا جواب ما بدین