لغو بلیت هواپیما 12 ساعت قبل از پرواز جریمه ندارد

فارس نوشت: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: مسافرانی که قصد لغو کردن سفر خود را دارند، باید 24 تا 12 ساعت قبل از پرواز اقدام به لغو بلیت کنند تا مشمول جریمه نشوند و اگر پس از پرواز برای لغو بلیت اقدام کنند، مشمول جریمه می‌شوند.

رضا جعفرزاده اظهار داشت: پس از اعلام سازمان هواپیمایی کشوری و توصیه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر کاهش سفرها و پرهیز مردم از سفر، سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی و مراکز فروش بلیت هواپیما ابلاغ کرد تا امکان لغو بلیت بدون جریمه برای مسافران حمل و نقل هوایی فراهم باشد. 

وی بیان کرد: برخی از مسافرانی که قصد کنسل کردن سفر خود را داشتند، پیش از انجام پرواز، نسبت به کنسلی بلیت و دریافت کامل پول خود اقدام کرده‌اند، اما برخی از مسافران که  قصد کنسل کردن پرواز خود را دارند، با این نگاه که امکان کنسلی بلیت پس از انجام پرواز هم وجود دارد، برای کنسلی بلیت اقدام نمی‌کنند و این مورد طبق قانون مشمول جریمه می‌شود، زیرا در زمره مسافرانی قرار می‌گیرند که مشمول «قوانین مانده از پرواز» هستند. 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: لازم است مسافران حداکثر 24 تا 12 ساعت قبل از زمان پرواز اقدام به کنسلی پرواز کنند و اینکه پس از پرواز بخواهند بلیت خود را کنسل کنند، مشمول جریمه خواهند شد. 

بنابراین گزارش، پیش از این طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی و ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، مسافرانی که قصد لغو کردن سفر خود را به علت شیوع بیماری کرونا دارند، می‌توانند بدون جریمه نسبت به لغو بلیت خود اقدام کنند، این در حالی است که مسافران باید حتما 24 تا 12 ساعت قبل از پرواز نسبت به این کار اقدام کنند. 

* ارائه بلیت هواپیما توسط شرکت‌ها با نرخ‌های پایین‌تر از کف جدول قیمتی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ‌بیان کرد: در حال حاضر نرخ بلیت هواپیما پایین‌تر از کف جدول قیمتی در برخی شرایط ارائه می‌شود.

جعفرزاده اظهار داشت: ‌طبیعی است که به دلیل کاهش تقاضای سفر و شیوع بیماری کرونا، تقاضای سفر با حمل و نقل هوایی کاهش یابد، البته شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌های کشور تلاش کرده‌اند طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به ضدعفونی و محلول‌پاشی در نقاط مختلف فرودگاه‌ها و هواپیماها اقدام کنند.

223231

کد خبر 1360895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =