کتاب تازه‌ای از امام موسی صدر/ تخفیف ۱۰ درصدی آثار برای روزهای خانه‌نشینی

کتاب «اندیشه و عمل سید موسی صدر»، شامل خلاصۀ سلسله درس‌گفتارهای اندیشه و عمل است که در ۱۹۲ صفحه، قطع رقعی و با قیمت ۳۰ هزار تومان به همت انتشارات موسسه اطلاعات وارد بازار نشر شده است.

پایگاه اطلاع رسانی موسسه امام موسی صدر نوشت: این درس‌گفتارها از سال ۱۳۹۰ تاکنون در مؤسسۀ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر برگزار می‌شود. مجموع درس‌گفتارهای برگزار شده تا بهمن ۱۳۹۸، ۶۱ جلسه است که خلاصه سخنرانی ۵۰ جلسه آن تدوین و در این کتاب منتشر شده است.

استادان به‌نام و تراز اول حوزه و دانشگاه در طول این ۸ سال دیدگاه‌های امام موسی صدر در حوزه‌های دین‌شناسی، اسلام‌شناسی، انسان‌شناسی، تفسیر، مقاومت، گفت‌وگو، اقتصاد و توسعه، مسئلۀ زن، عاشورا، تبلیغ، تربیت و جوانان، امنیت، اخلاق و … را در درس‌گفتارهای اندیشه و عمل بازخوانی و گاه نقد کرده‌اند.

پیش از انتشار کتاب‌هایی از امام صدر که حاوی سخنرانی‌ها، گفتارها و نوشتارهای اوست و اندیشه او را به جامعه ایرانی معرفی می‌کند، بیشتر نخبگان و صاحبان اندیشه در ایران گمان می‌کردند که صرفا با سیاستمدار و مصلحی اجتماعی مواجهند، نه اندیشمند و اسلام‌شناسی صاحب آرا و نگاه خاص به دین و انسان و جهان. از همین رو موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، سلسله درس‌گفتارهای اندیشه و عمل را برای بازخوانی دستاوردهای امام موسی صدر طراحی و برگزار کرد و از فضلا و استادان به نام و تراز اول حوزه و دانشگاه برای سخن گفتن در این جلسات دعوت کرد. تنوع این درس‌گفتارها نتیجه طبیعی گستردگی عمل امام صدر و پیوند آن با اندیشه اوست.

درهم‌تنیدگی اندیشه و عمل امام موسی صدر، یکی از ویژگی‌هایی است که برای  بازخوانی اندیشه او ارزش‌آفرینی کرده است. امام صدر در جایگاه پژوهشگر، محتوای اندیشه خود را عرضه نکرده، بلکه او مصلحی اجتماعی است که پا به عرصه جامعه نهاده تا از رنج انسان بکاهد و بر معرفت او بیافزاید. اما ذهن او فاصله چندانی با عین جامعه ندارد و چنان درهم‌آمیخته است که نباید میان آنها جدایی قائل شد.

عبدالله نصری، مهدی مهریزی، صادق کاملان، جواد صاحبی، محمود سریع‌القلم، نجاد شرف‌الدین، حمیدرضا شریعتمداری، عادل پیغامی، سیدمحمد ایازی، احمد مبلغی، لوی شرف‌الدین، محسن اسماعیلی، رضا مختاری، محمود گلزاری، داوود فیرحی، محسن جوادی، محمد سروش محلاتی، یوسف دانشور، رسول رسولی‌پور، محسن الویری، حسین میرمحمد صادقی، فرشاد مومنی، محمدعلی مهتدی، محمدعلی میرزایی، اشرف بروجردی، سیدجواد ورعی، احمد پاکتچی، مجید معارف، مسعود آذربایجانی، مجید حاجی بابایی، محمدعلی مهدوی‌راد، سوسن شریعتی، مولوی احمدنذیر سلامی، فاطمه طباطبایی، نجف لک‌زایی، عبدالله نصری، غلامرضا ذکیانی، محمدرضا سنگری، هادی خانیکی، خسرو باقری، محمدمهدی مجاهدی، مهدی فرمانیان و کاظم صدر از جمله اساتید این درس‌گفتارها هستند که خلاصه سخنرانی آنها در این کتاب دردسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

در این روزها که فرصت خانه نشینی را به دلیل بیماری فراگیر در جامعه تجربه می کنیم، بیشتر ما گزینه کتاب خواندن را در کنار کارهای دیگر برگزیده‌ایم. از همین رو موسسه امام موسی صدر برای همه کتاب‌ها و محصولاتش تخفیف ۱۰درصدی درنظر گرفته است.
این تخفیف برای سفارش آنلاین از سایت موسسه است. کافی است وارد سایت شده، کتاب‌ها و محصولات خود را انتخاب کرده و سفارش آنلاین را ثبت کنید تا در هر کجای ایران که هستید با پست به دست شما برسد.

برای سفارش کتاب‌ها و محصولات موسسه به لینک زیر مراجعه کنید: imamsadr.ir/publication/

/6262

کد خبر 1360937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =