فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی بوشهر معرفی شد

مراسم تودیع و معارفه فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی بوشهر با حضور مدیرکل، معاونان و رئیس پلیس پیشگیری استان در سالن جلسات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر ؛ محمدحسین ارسطوزاده  در مراسم تودیع و معارفه فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی بوشهر گفت: «حفظ و حراست از مواریث فرهنگی بدون حضور یگان حفاظت امکان پذیر نیست.»

محمدحسین ارسطوزاده در این جلسه به اهمیت امنیت در جامعه اشاره کرد و افزود: «رکن اصلی امنیت در جامعه تلاش و دلسوزی نیروهای خدوم نیروی انتظامی است که در زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی حافظ جان، مال و فرهنگ مردم هستند.»

ارسطوزاده افزود: «در حوزه میراث فرهنگی حفظ و نگهداری از ابنیه‌های تاریخی یکی از اولویت‌هاست که بدون حضور و تلاش همکاران یگان حفاظت این مهم امکان‌پذیر نیست.»

او اضافه کرد: «استان بوشهر آثار تاریخی متعددی دارد که جبهه اصلی حفاظتی آن با نقش یگان حفاظت تکمیل می‌شود و با تعاملی که در سال‌های اخیر بین این دو نهاد بوده کارهای مثبتی در این راستا انجام شد. جا دارد از زحمات شبانه‌روزی سرهنگ مرادی که با تمام وجود در این مسیر تلاش کرد، تشکر کنیم.»

سرهنگ مسلم بهادریان، رئیس پلیس پیشگیری استان نیز در این جلسه به اهمیت کار در یگان حفاظت پرداخت و خاطر نشان کرد: «سرهنگ عبدالحمید حقانی از نیروی عملیاتی و اجرایی فرماندهی انتظامی استان بوده که بنا بر همین تجارب ارزشمند به‌عنوان فرماندهی یگان حفاظت انتخاب شده است.

امیدواریم با شناخت حساسیت موضوع همچون گذشته در این جایگاه هم مثمر ثمر باشند.»

عبدالحمید حقانی، فرماندهی جدید یگان حفاظت میراث فرهنگی بوشهر نیز در این مراسم، میراث فرهنگی را هویت هر ایرانی دانست و افزود: «کار و مسیر سخت است چون دفاع و حفظ فرهنگ و تمدن کشور  اهمیت دارد. امیدواریم با تعامل در کنار هم این مهم را به سرانجام مثبت برسانیم.»

48

کد خبر 1360959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =