اهدای نشانِ طلای جایزه جهانی موسیقی برای عبدالحسین مختاباد

سیدعبدالحسین مختاباد، خواننده و آهنگساز ایرانی، نشان طلای رقابت‌های ۲۰۲۰ جایزه موزیک جهانی را برای اثر «از شرم در حجاب»، نصیب خود کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سایت جایزه جهانی موسیقی، ضمن اعلام تمامی برندگان سال ۲۰۲۰ روی خروجی خود، نام و تصویر عبدالحسین مختاباد را نیز در میان ۹ برنده اصلی جایزه طلایی قرار داده است. در میان برندگان نشان طلای این رقابت‌ها، موزیسین‌هایی از کشورهای آلمان،‌آمریکا، صربستان ایتالیا، انگلیس و چین نیز قرار دارند.

جایزه جهانی موسیقی از سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و در طی همین مدت کوتاه توانسته است خود را به عنوان نهادی معتبر و بین‌المللی برای معرفی موزیسین‌های مستقل بشناساند.

تصنیف «از شرم در حجاب»، روی شعری از حافظ با آهنگسازی و خوانندگی مختاباد در آلبوم «سایه دوست» منتشر شده است.

جایزه موسیقی جهانی هر ساله به ۹ هنرمند نشان طلا، به ۱۰۰ تن نشان نقره و به ۵۰ نفر نشان برنز اهدا می‌کند.

از ایران، سینا علم برای نوازندگی در آلبوم «کمانه‌رو» و احمد میرمعصومی برای آهنگسازی آلبوم «نوازش لحظه‌ها»، در جمع ۱۰۰ نفری قرار دارند که نشان نقره دریافت کردند. همچنین حامد حافظی برای تکنوازی سنتور در آلبوم «از برگ‌ها» و شاهین یوسف‌زمانی برای آهنگسازی قطعه «صبح»، در میان ۵۰ نفری قرار دارند که نشان برنز گرفته‌اند.

جایزه جهانی موسیقی ۱۲ داور دارد که برخی از آنها در زمره برندگان جایزه گرمی و امی هستند و برخی نیز از جمله موزیسین‌های شناخته شده کشور خودشان به شمار می‌روند که در دوره‌های گذشته این جایزه نشان طلا دریافت کرده بودند.

این نخستین بار است که یک ایرانی در این رقابت‌ها جایزه طلایی می‌گیرد.

سال گذشته، مسعود رضایی نیز برای اثری، جایزه نقره‌ای این رقابت‌ها را از آن خود کرده بود.

۵۷۵۷

کد خبر 1361056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =