واکنش پرویز پرستویی به انتشار تصویر چت‌اش با مجری شبکه فارسی‌زبان

ایسنا نوشت: پرویز پرستویی جزئیات دقیقی از ماجرای چت اینستاگرامی با مجری شبکه فارسی زبان خارجی را تشریح کرد.

 این روزها در میان اخبار کرونا، ماجرای هک شدن صفحه اینستاگرام یکی از مجریان شبکه فارسی زبان خارج از کشور هم مورد توجه برخی‌ قرار گرفته است. انتشار چت‌های خصوصی این مجری با تعدادی از هنرمندان، بازخوردهای گوناگونی داشته است. در این میان، چت او با هنرمند شاخص و موجهی مانند پرویز پرستویی از بقیه موارد، عجیب‌تر جلوه کرده است. به همین دلیل، بیان جزئیات از زبان خود این بازیگر صاحب نام قابل توجه می‌نمود. جزئیات، داستان را سوای آنچه برخی‌ها در ذهن پروراندند، می‌نماید.

پرویز پرستویی در ابتدای گفت‌وگوی تلفنی، با بیان مزایا و معایب فضای مجازی، به انتقاد از هتاکی‌های بی‌امان برخی از کاربران فضای مجازی پرداخت و گفت: صفحه اینستاگرام شخصی من، برعکس صفحات برخی دیگر که به مسائل شخصی می‌پردازند، نگاهی اجتماعی و انتقادی به مسائل دارد. واقعیت این است که من چندان اهل مصاحبه نیستم و صفحه مجازی‌ام را به فضایی برای انعکاس دغدغه‌های اجتماعی‌ام تبدیل کرده‌ام؛ تا از این طریق با مخاطبانم، تعامل داشته باشم. 

این بازیگر با ابراز دلخوری از برخی جریان‌ها و رسانه‌ها که بدون توجه به سابقه او، بی‌محابا و بدون دانستن بار کلمات، به وی حمله کرده‌اند به بیان ماوقع پرداخت.

وی گفت: چند سال قبل و در زمان اکران فیلم «بادیگارد»، مراسم بزرگداشتی برای من در ونکوور کانادا برگزار کرده بودند. بنا به دعوت برگزارکنندگان، راهی کانادا بودم که در فرودگاه، خبرنگاری از من درباره سردار سلیمانی پرسید. مدتی قبل در جلسه‌ای سه‌ساعته همراه با ایشان، فیلم را دیده بودیم. در کل نمایش فیلم، حواسم به واکنش‌های او بود تا این شهید را ورای شنیده‌های قبلی، بشناسم. به آن خبرنگار گفتم آنچه من از سردار سلیمانی فهمیدم این بود که از نظر سردار، جنگ تمام نشده و پای او روی زمین بند نیست. فیلم این مصاحبه، پخش شد و آن ور آبی‌ها به من حمله کردند و حتی در ونکوور، علیه من به‌عنوان نماینده نظام، تجمع کردند. این ماجرا گذشت تا روزی که سردار سلیمانی شهید شد. همان روز، بدون اینکه کسی به من بگوید یا مصلحت‌اندیشی کنم، بر اساس احساسم همان فیلم را گذاشتم. زیر پست نوشتم منظورم از روی زمین بند نبودن، همین شهادت بود. همان‌هایی که امروز به من می‌تازند، تشویقم کردند و آن ور آبی‌ها هم فحش دادند. دقایقی بعد، اینستاگرام آن را حذف کرد ولی همان چند دقیقه کافی بود تا برخی رسانه‌ها، آن را بردارند. همان شب، مجری خانم یکی از شبکه های خارج از کشور، در برنامه‌اش، این پست را نشان داد و علیه من حرف‌های تندی زد و گفت که جیره‌خوار نظام هستم. راه ارتباطی و شماره تماسی از او نداشتم، برای همین از طریق دایرکت اینستاگرام به او پیام دادم. به او محترمانه گفتم، پستی که برای سردار سلیمانی گذاشتم، کاملا نظر شخصی خودم بود و به توصیه کسی نبود. من برای دفاع از پستم درباره شهید سلیمانی، به سراغ او رفتم و گفتم برای این کار، پولی نگرفته‌ام. همان یک‌بار هم بود. متأسفانه تمام چت ما هم منتشرنشده و آن را تقطیع شده، نشر داده‌اند. 

پرویز پرستویی گفت: بعضی‌ها می‌گویند حیف از تو که نقش حاج کاظم را بازی کردی. من را محاکمه و اعدام کنید اما به «حاج کاظم‌ها»ی آژانس شیشه‌ای و «ذبیحی‌»های بادیگارد توهین نکنید. من با عشق و تمام وجودم این نقش‌ها را بازی کردم. 

وی در پایان بابیان اینکه ما همه در این نظامیم و برای این نظام کار می‌کنیم که چیز پنهانی نیست، گفت: اگر نقدی هم می‌کنم، در درون همین نظام است. نقدم به هدف اصلاح و دلسوزانه است و نه زدن ریشه. به خاطر جایگاهی که خدا لطف کرده و به ما هنرمندان داده، حس می‌کنم حرفم رساتر است و برای همین درباره مسائل مختلف مثل کرونا، سیل و زلزله، نکته هایی را می‌نویسم تا کمکی به جریان بهبود اوضاع داشته باشم.
 

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1361367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  85 0
  ماست مالی و بازی با کلمات خوبیه اما اصل ماجرا را بیان کنه بقیه چت ها و گزارشات که با اونا داشته را باید افشا بشه من یه حرفی زدم بهش و رفتم ............همین؟؟؟؟؟ نه اقای پرستویی این دلیل موجه و قابل قبولیی نیست شما باید در حضور بازپرس بیاید و تمام داستان را از روز اول همکاری با شبکه بهایی منوتو تعریف کنی
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  119 0
  اصل بر صحت است پس, فرمایش آقای پرستویی را صادقانه می دانم.
 • IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  92 0
  چقدر یه آدمی مثل سالومه مهمه که رفتی دایرکتش خودتو بهش ثابت کنی یا تبرئه کنی ؟آقای پرستویی خیلی وقته که دچار دوگانگی شدی .... تا دیر نشده به خودت بیا
 • محمد IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  81 1
  یه آدم راستگو و درستکار نیاز نداه خودش به دیگران ثابت کنه..آقای پرستویی شما برای اینکه ثابت کنی به قول خودت جیره خوار نیستی نیاز نبود به دایرکت اون خانم بری تا خودت ثابت کنی ..همیشه اسرار بر بی گناهی خود گناه است.
 • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  73 1
  نترس بابا کاریت ندارن!
 • پرتو IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  42 0
  من هم چت ایشون را دیدم به نظرم مطلبی دال بر ارتباط ایشون با سالومه یا درد دل کردن یا لو دادن اطلاعات کشور یا علیه کشور حرف زدن در این چت وجود نداشت. توضیح ایشان با متن چت حتی تقطیع شده اش همخوانی دارد. هنرمندان عضوی از جامعه ما هستند. اینها خودی هستند. باید به دنبال نفوذی های واقعی رفت.
 • محمد IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  83 0
  درود بر شرفت مرد
 • حسن IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  74 0
  تاابددردل ما خواهی ماند.
 • US ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  59 1
  احساس می کنم دو تا گوش در آوردم
 • IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  59 1
  آقا من شخصا آقای پرستویی رو بخاطر بازیگریش دوس دارم ولی واقعا توقع ندارم در مورد همه چیز توضیح میده و نظر میده آخه مگه شما کارشناسی همه چیز هستی ؟! و کارایی که میکنه بجز عصبانی شدن مردم کاری نمیکنه
 • نویسنده IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  103 0
  در مجموع آقای پرستویی به نظام معتقد است اگر چه به خیلی از کارها و سیاست‌ها انتقاد دارد. مثل بسیاری از ملت ایران که در عین اعتقاد، منتقدان سفت و سختی هم هستند.
  • محمد IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
   0 0
   لطفاً بدون اطلاع قبلی شخص را متهم نکنید. آقای پرستویی از هنرمندان معروف کشورمون هستن کاری نکنین با این حرفتون ایشون هم از ایران فراری بشن. ممنون
 • GB ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  4 1
  چهارچوب های ذهنی ساختند چرا حرف زدی چرا سگ و گربه دارید چرا لباست این طوریه چرا قیافت این طوریه و چراهای دیگه
 • مجتبی IR ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  42 0
  من این نظر و توضیح شما را قبول و تصدیق می کنم و غیر از این از شما انتظار نداشتم درود
 • حسین IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  8 1
  هنر آفتاب پرست رنگ عوض کردنه تو آدما هم داریم بهشون میگن (هنرمند)
 • محسن LU ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  67 0
  بنظرم تو بین بازیگران جز معدود افرادی بود که در قبال شهادت سردار ولکنش نشان داد با اینکه میدانست مورد هجمه واقع میشود ، کسی که دلش برای سردار بتپد مسلما من حرف هایش را باور کرده و حمل بر صحت میکنم اینقدر اصرار برای بیرون راندن از جبهه انقلاب چرا؟!!
 • IR ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  1 0
  افرین و،درود بر شما