لزوم انجام عملیات ضدعفونی معابر در سطح شهرهای استان تهران به‌صورت منظم

ایسنا نوشت: معاون عمرانی استانداری تهران بر لزوم انجام عملیات ضدعفونی معابر در سطح شهرهای استان تهران به‌صورت منظم تاکید کرد.

محمد تقی زاده در تشریح روند مقابله با ویروس کرونا در سطح استان تهران گفت: طی یک نشست ویدئو کنفرانسی همه شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌های سطح استان مکلف شدند که در سراسر استان نسبت به ضدعفونی و گندزدایی فضاهای عمومی شهری به ویژه در نقاط پرتردد اقدام کنند. برخی نقاط از جمله معابر، انهار، پارک‌ها و سرویس‌های بهداشتی عمومی، همچنین مراکز جمع‌آوری زباله و نخاله‌های ساختمانی می‌توانند احتمال انتقال ویروس کرونا را تسریع کنند.

وی افزود: ضرورت دارد به طور منظم و مرتب نسبت به ضدعفونی و گندزدایی نقاط مذکور اقدامات لازم صورت گیرد. از این رو تاکید شده است که در ساعاتی که فضاهای شهری تردد کمتری دارند و پیک تردد شهروندان کمتر است این اقدامات انجام شود تا اثربخشی بیشتری را شاهد باشیم.

تقز زاده تاکید کرد: قطعا فرآیند ضدعفونی کردن به شکل مستمر و تا زمانی که وزارت بهداشت یا دانشگاه علوم پزشکی در استان اعلام کند که اقدامات پیشگیرانه ضرورتی ندارد، از سوی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ادامه خواهد داشت.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1361383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =