الکل خوراکی چاره کرونا است؟/ توضیحات یک متخصص

ایرنا نوشت: یک متخصص بیماری‌های عفونی معتقد است مصرف هرگونه مواد الکلی به صورت خوراکی تاثیری در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ندارد و نباید به این باور غلط اعتنا کرد.

شاهین شادنیا  افزود: مصرف الکل برای پیشگیری از کرونا منجر به نابینایی، کاهش سطح هوشیاری وحتی مرگ می شود.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر و به طور ناگهانی موارد مسمومیت با الکل متیلیک یا متانول افزایش یافته، اظهار داشت: بیمارانی که مراجعه می کنند دارای علائم چشمی شامل کاهش دید، تاری دید، نابینایی، کاهش سطح هوشیاری و حتی در مواردی شاهد مرگ برخی مراجعان بوده ایم.
شادنیا افزود: در عمده مراجعان باور غلطی ایجاد شده که در واقع مصرف خوراکی الکل می تواند نقش پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ویروس داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مصرف هرگونه مواد الکلی به صورت خوراکی تاثیری در پیشگیری از ابتلا به کرونا ندارد، گفت: ویروس ها به ترکبیات الکلی حاوی ۷۰ درجه صرفا برروی سطوح و دست ها حساسند  و مصرف خوراکی الکل نه تنها تاثیری در پیشگیری از ویروس کرونا ندارد بلکه حتی می تواند منجر به مرگ شود.
شادنیا تاکید کرد: با توجه به همه گیری ویروس کرونا حتی ممکن است فردی برای درمان مسمومیت ناشی از الکل به مراکز درمانی مراجعه کند و در مسیر منزل تا بیمارستان و مراکز درمانی بیماری ویروسی دیگری نیز گریبانگیر شخص و یا خانواده  فرد شود.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز گذشته(جمعه) اعلام کرد: تاکنون موارد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۴ هزار و ۷۴۷ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۲۴ نفر رسیده و همچنین ۹۱۳ نفر بهبود یافته‌اند.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1361619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =