موردی از ابتلا به کرونا در ارتش وجود داشته است؟/باید با رویکرد تهاجمی به مقابله با ویروس کرونا رفت/آغاز به کار بیمارستان سیار سپاه در رشت

رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه از ورود افراد مشکوک به پادگان‌ها جلوگیری می‌کنیم گفت: هیچ موردی ابتلا به کرونا در داخل پادگان‌های نزاجا نداشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم بهزاد موذنی رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی نیروی زمینی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا و درمان بیماران مبتلا به این ویروس، اظهار داشت: از زمان ورود بیماری کرونا به کشور، ارتش جمهوری اسلامی بخصوص نیروی زمینی با تشکیل قرارگاه زیستی و در جلسات متعدد تمام دستورالعمل‌های مبارزه با کرونا، پیشگیری و درمان را در دستورکار قرار داد. براساس اعلام نیاز مرکز ملی مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت از ستاد کل نیروهای مسلح درخواست شد که ما در شهر قم به کمک تیم‌های درمانی برویم و بر همین اساس بیمارستان ۵۰ تخته خوابی صحرایی در شهرک پردیسان قم برپا کردیم. در این بیمارستان متخصصان عفونی، عمومی، تب اورژانس و متخصصین بهداشت محیط، همچنین کادر پرستاری و کادر درمانی حضور دارند و آماده پذیرش بیماران هستند.

رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: در سایر شهرها نیروی زمینی آمادگی کمک به شبکه بهداشت و درمان را دارد اما به صورت رسمی بیمارستان‌ خانواده و بیمارستان هاجر نیروی زمینی ارتش در تهران به بیماران مبتلا به ویروس کرونا اختصاص یافته‌اند که مردم می‌توانند مراجعه کنند. البته دیگر بیمارستان‌های نیروی زمینی ارتش نیز در سایر نقاط کشور پذیرنده بیماران مشکوک به کرونا هستند و اگر مشخص شود که این افراد به کرونا مبتلا هستند به مراکز اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ارجاع داده می‌شوند.

وی درباره آخرین آمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌های نیروی زمینی ارتش نیز، گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان خانواده ارتش و هشت نفر در بیمارستان هاجر بستری هستند، البته مراجعات بسیاری داشته‌ایم که با انجام معاینه مشخص شده که مبتلا به کرونا نبوده و پس از سپری شدن دوره درمان مرخص شده‌اند.

رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش با اشاره به آمادگی نیروی زمینی ارتش برای برپایی بیمارستان صحرایی در دیگر استان‌های کشور، گفت: نیروی زمینی ارتش آمادگی کامل دارد تا در صورت نیاز و اعلام ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در دیگر مناطق مورد نیاز نیز بیمارستان‌های صحرایی برپا کند.

امیر موذنی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ مورد مبتلا به کرونا در پادگان‌ها و مراکز آموزشی نیروی زمینی ارتش نداشته‌ایم، افزود: در هیچ پادگانی هیچ مورد مشکوکی نداشته ایم و هر شخصی که علائمی داشته مورد معاینه قرار گرفته و کلاً دو بیمار نظامی بستری داشتیم که حالشان خوب است، چون در ورودی پادگان‌ها از ورود افراد مشکوک جلوگیری می‌کنیم. نیروی وظیفه و پایور در بسیاری از قسمتها کاهش یافته و آسایشگاه‌های مجزا برای آنها در نظر گرفته شده است، افرادی که کمترین علائمی داشته باشند از سایرین جدا و تا زمانی که سلامتشان مشخص نشود با افراد دیگر در تماس نخواهند بود و نگرانی در این خصوص وجود ندارد. کارکنان وظیفه، امانتی هستند که جانشان برای ما بسیار اهمیت دارد و مراقبشان هستیم.

رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه طبق دستورالعمل‌ها با مواد شوینده، به صورت دستگاه‌های مه پاش و فردی آسایشگاه‌ها و خودروها را ضد عفونی می‌کنیم، اظهار داشت: در بیمارستان هاجر که پذیرنده بیماران کرونایی است آمبولانس‌ها و خودروها قبل از خروج ضد عفونی کامل می‌شوند و از سلامت خودرو مطمئن می‌شویم و بعد خودرو می‌تواند از بیمارستان خارج شود. از روز اول تولید لباس‌های یکبار مصرف محافظتی کارکنان، ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی برای ضدعفونی کردن آسایشگاه‌ها و پادگان‌ها آغاز کرده‌ایم بنابراین دستورالعمل‌های مراقبتی برای افرادی که وارد ارگان‌های نظامی می‌شوند اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در ورودی پادگان‌ها و خانه‌های سازمانی، هر فردی که علائم مثبت داشته باشد از ورود او ممانعت به عمل می‌آید، افزود: علاوه بر آن به صورت وسیع بحث رفع آلودگی‌ها را در سطح مراکز عمومی و شهرها انجام می‌دهیم. تلاش داریم نگرانی و ترس مردم را با اطلاع رسانی و آموزش تبدیل به آگاهی کنیم، زیرا ترس و استرس سیستم ایمنی بدن را ضعیف‌تر کرده و افراد را مستعد بیماری می‌کند. توصیه من به هموطنان عزیز این است در این هفته که در اوج این بیماری هستیم از منازل خود خارج نشوند و در منزل اصول بهداشتی را رعایت کنند زیرا هر ترددی می‌تواند تعداد زیادی را به این ویروس مبتلا کند. هموطنان عزیز ترسی از این بیماری نداشته باشند و مطمئن باشند اگر بهداشت فردی را در منازل رعایت کنند و ترددهای غیرضروری را کنار بگذارند بیشترین کمک را به خود و شبکه بهداشت کشور کرده‌اند.

باید با رویکرد تهاجمی به مقابله با ویروس کرونا رفت

براساس گزارش مهر امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در بازدید از کارگاه تولید مواد ضد عفونی کننده شهید زرهرن، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر، گفت: امروز در شرایط جنگی قرار داریم و میدان مبارزه متفاوت است، باید با رویکرد تهاجمی به مقابله با ویروس کرونا رفت از این رو تمام نفرات باید خود را مسئول بدانند و در مبارزه با ویروس منحوس کرونا پای کار باشند.

وی با بیان اینکه تولید مواد ضد عفونی باید به صورت شبانه روزی انجام شود، افزود: امروز اولویت در تولید مواد ضد عفونی، ماسک و لباس های بهداشتی است که نیروی زمینی ارتش پیشگام است. در تمامی استان ها یگان های نزاجا در راستای پیشگیری از این ویروس فعالیت های خوبی را آغاز کرده اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه تولید باید افزایش یابد، شرایط به گونه ای است که باید در این حوزه خودکفا باشیم،اظهار داشت: از تمامی کارکنان می خواهم با جان و دل کار کنند تا با اتحاد عمومی این مشکل را ریشه کن کنیم.

امیر حیدری ضمن قدردانی از کارکنان کارگاه تولید مواد ضد عفونی شهید زرهرن،گفت: ما مرد میدان نبرد هستیم و باید در این آزمون همچون دیگر آزمون ها سربلند بیرون بیاییم.

آغاز به کار بیمارستان سیار سپاه در رشت

سرهنگ پاسدار امین یادگاری، معاون روابط عمومی سپاه قدس گیلان درباره احداث بیمارستان سیار سپاه در رشت به ایرنا گفت: بیمارستان سیار سپاه که در محل محوطه بیمارستان رازی رشت بنا شده، از امروز فعالیت خود را آغاز کرد.

 یادگاری افزود: این بیمارستان سیار با دستور فرماندهی کل سپاه پاسداران و پیگیری‌های فرمانده سپاه قدس گیلان در محوطه بیمارستان رازی رشت بنا شده که ظرفیت بستری۸۰ تا ۱۲۰ مبتلا به کرونا را دارد.

وی ادامه داد: همچنین کادر درمانی مورد نیاز این بیمارستان سیار نیز تامین شده و چندین پزشک و پرستار از استان‌ های مختلف کشور جهت خدمت‌ رسانی در بیمارستان سیار سپاه در رشت حاضر شده‌ اند.

این سرهنگ پاسدار بیان کرد: سپاه تا ریشه‌ کن شدن کامل ویروس کرونا در کنار مردم خواهد بود و با توجه به اینکه دشمن با اقدامات خود امنیت روانی جامعه را هدف قرار داده است،  از عموم مردم می‌خواهیم تا با حفظ آرامش با جدیت به توصیه‌های مسئولان بهداشت و درمان عمل کنند.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان با اشاره به اقدامات این مجموعه در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: توزیع محصولات بهداشتی و ضدعفونی، توزیع ماسک و دستکش، ضدعفونی و گندزدایی معابر و توزیع اقلام کمک معیشتی از جمله اقدامات سپاه قدس گیلان است.

یادگاری تصریح کرد: در این راستا از خدمات گروه‌ های مردمی و جهادی نیز قدردانی می کنیم و گروه‌ های جهادی سپاه قدس گیلان از تمام ظرفیت خود برای کمک‌ رسانی به عموم مردم استفاده خواهد کرد تا به زودی شیوع کرونا ویروس به پایان برسد و این بیماری ریشه کن شود.

گیلان از جمله کانونهای آلوده به ویروس کرونا در کشور است و ظرفیت بیمارستان های دولتی و بخش عمده ظرفیت بیمارستان های خصوصی به بستری شدن مبتلایان کرونا اختصاص یافته است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1362162

برچسب‌ها