۰ نفر
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
بازارهای شهر ایلام تعطیل شد

شهردار ایلام گفت: پارکینگ بزرگ شهرداری در مرکز شهر ایلام که محل فعالیت کسبه و بازار میوه فروشان است مسدود شده است بنابراین مردم از مراجعه به این مکان خودداری کنند.

 به گزارش خبرآنلاین از ایلام ؛ طالب صادقیان  اظهار داشت: این مکان به خاطر اینکه همواره تا پاسی از شب محل تجمع انبوه زیاد کسبه، دست فروشان و خریداران است با توجه به شیوع بیماری کرونا و به دستور ستاد پیشگیری از کرونا تا اطلاع بعدی و زمان نامعلوم بسته است.

وی با بیان اینکه این مصوبه شامل چهارشنبه بازار خیابان مسجد صاحب صاحب الزمان(عج) و دیگر بازارهای هفتگی سطح شهر نیز است، افزود: مردم در این مدت مایحتاج خود را به صورت هفتگی یا بلند مدت از کسبه محل های خود خریداری و از آمدن به مرکز شهر به طور جدی خودداری کنند.

بسته شدن مسیر آرامستان بهشت رضا(ع)

صادقیان یادآور شد: همچنین با توجه به آیین پنجشنبه آخر سال که مردم بر سر قبور اموات خود حاضر می شوند امسال مسیر آرامستان بهشت رضا(ع) برای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از تجمع مردم در این مکان مسدود شده است.

وی در مورد ضدعفونی شهر ایلام هم توضیح داد: این عملیات از هفته گذشته شروع شده و هرشب تمام اماکن و معابر عمومی محل تردد و گذر شهروندان از جمله پارک ها و بوستان ها، میادین، خیابان و کوچه ها ضدعفونی و کلریده می شود و هرشب مناطق بیشتری به دامنه ضدعفونی های شهر ایلام اضافه می شود.

فعالیت فروشندگان آجیل و خشکبار غیربومی ممنوع است

وی اضافه کرد: ورود و فعالیت های وانت های فروش میوه، آجیل و خشکبار غیربومی غیر ساکن استان ایلام که در کنار خیابان های اصلی و معابر عمومی اقدام به فروش میوه و آجیل شب عید می کنند ممنوع بوده و اجازه ورود به استان و فروش محصول به آنها داده نمی شود.

شهردار ایلام افزود: همچنین بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در استان ایلام فعالیت تمام ضایعاتی ها (نان خشکی) و کسانی که داخل سطل های زباله شهرداری را برای تفکیک زباله می گردند و فروشندگان دوره گرد ممنوع است و در صورت مشاهده با آنها برخورد می شود.

ادامه ممنوعیت ها تا مهار بیماری کرونا

وی تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان این تصمیمات برای حفظ سلامت خود شهروندان الزامی است و تا زمان مهار آن و آرام شدن اوضاع، وضعیت کنونی ادامه خواهد داشت و برای موفقیت در این راه همکاری شهروندان و کسبه اجتناب ناپذیر است.

تعداد بیماران مبتلا به بیماری کرونا در ایلام ۱۶ نفر، تعداد فوتی ها سه نفر و تعداد بهبودیافتگان هشت نفر است.

46

کد خبر 1362354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =