​ثبت ۶ میلیون تخلف سرعت غیرمجاز در استان اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در ۱۱ ماه گذشته ۶ میلیون و ۲۷۴ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در استان ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، علی رحمتی با بیان اینکه این میزان تخلف توسط۲۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت ثبت شده افزود:بیشترین سرعت غیرمجاز به ترتیب در محورهای مشکین شهر - اردبیل و بالعکس با ۵۹۶ هزار تردد و بران-سه راهی سربند و بالعکس در محور پارس آباد با بیش از ۵۵۸ هزار تردد ثبت شده است.

وی میانگین سرعت متوسط محورهای استان را ۷۰ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت:میانگین سرعت در دو محور یاد شده ۸۵ کیلومتر بر ساعت است که امیدواریم مترددین جاده ها با رعایت قوانین و سرعت مطمئنه سفری ایمن داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل در حوزه سیستم های حمل و نقل هوشمند جاده ای و نصب دوربین های نظارت تصویری جزء ۵ استان برتر کشور است افزود: درحال حاضـر ۱۳۳ سامانه هوشمند جاده ای در محورهای مواصلاتی استان فعال است که برای نصب آنها ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است. 

رحمتی نصب ۱۶ سامانه جدید سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت در محورهای اردبیل سرچـم و مشکین شهر به پارس آباد را یادآور شد و  تصریح کرد: ۶۴ سامانه تردد شماری، ۴۰ دوربین نظارت تصویری و ۲سامانه توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

۴۶

کد خبر 1362392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =