آموزش‌وپرورش: آماده‌ایم سوله‌های ورزشی را به مراکز درمان کرونا تبدیل کنیم

تسنیم نوشت: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از آمادگی برای در اختیار قرار دادن سوله‌های ورزشی برای رسیدگی به بیماران مشکوک به کرونا خبر داد.

مهرزاد حمیدی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به شرایط ویژه به وجود آمده در برخی استان‌ها که شاهد تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای رسیدگی به بیماران مشکوک به ابتلا به کرونا هستیم، وزارت آموزش و پرورش آمادگی دارد برخی سوله‌های ورزشی دارای امکانات‌ را در اختیار قرار دهد.

وی‌ افزود: این سوله‌ها به صورت تک سالن (خارج از مجتمع)، بیرون از مدرسه  یا عدم مجاورت با فضای  آموزشی هستند که در اختیار مراکز علوم پزشکی قرار می‌گیرند تا با تجهیز بهداشتی آنها، برای افزایش ظرفیت خدمت‌رسانی استفاده شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش تاکید کرد: رسیدگی به مراجعین مشکوک و افرادی که برای چکاپ به مراکز درمانی مشترک مراجعه می‌کنند، احتمال سرایت بیماری کرونا را افزایش می‌دهد و به نظر می‌رسد با استفاده از ظرفیت این سوله‌های ورزشی می‌توان از این خطر جلوگیری کرد.

حمیدی افزود: مجهز بودن این سالن‌ها به نور مناسب، تهویه‌های گرمایشی و سرمایشی امکان استفاده از آنها را برای تبدیل شدن به مراکز درمانی موقت میسر کرده است.

47231
کد خبر 1362465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =