وزارت بهداشت: مسمومیت با الکل صنعتی افزایش یافته است

مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف وزارت بهداشت درباره هشدار مسمومیت با الکل صنعتی (متانول) اطلاعیه‌ای خطاب به معاونان غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورصادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهرناز خیراندیش، مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده‌های سلامت وزارت بهداشت درباره هشدار مسمومیت با الکل صنعتی (متانول) اطلاعیه‌ای خطاب  به معاونان غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صادر کرد.

وی گفت: با توجه به شیوع گسترده بیماری ناشی از کرونا ویروس جدید در کشور و تاکید بر بهداشت دست ها و گندزدایی مناسب سطوح در منازل و اماکن و نقش مهم استفاده از اقلام ضدعفونی کننده از جمله  فرآورده‌های بر پایه الکل اتیلیک (اتانول) جهت پیشگیری از این عفونت، متاسفانه بر اساس مشاهدات و اطلاعات بدست آمده از برخی بیمارستان‌های کشور، مواردی از مسمومیت و فوت در اثر مصرف خوراکی و یا غرغره نمودن محلول های حاوی الکل اتیلیک (اتانول) و در برخی موارد، مصرف خوراکی الکل متیلیک (متانول) به اشتباه و با هدف پیشگیری از عفونت کرونا ویروس جدید گزارش شده است.


مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده‌های سلامت وزارت بهداشت افزود: به همین دلیل و با هدف اطلاع رسانی عمومی، اطلاعیه‌ای در خصوص هشدار مسمومیت با الکل صنعتی (متانول)  تهیه شده است که جهت اطلاع رسانی و استفاده ارائه می‌شود.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1362492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =