ورود به طالقان ممنوع است

فرماندار طالقان با اعلام عاری ماندن این شهرستان از شیوع بیماری کرونا گفت: با هدف پیشگیری از این بیماری ورود گردشگران و مسافران به شهرستان طالقان ممنوع شده است.

به گزارش خبرآنلاین استان البرز بهنام جهانی روز دوشنبه افزود: اکنون تیم بازرسی در محل ورودی شهرستان طالقان مستقر شده و از حضور گردشگران و مسافران به این شهرستان خودداری می کنند.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه شهرستان طالقان مسن ترین شهرستان استان البرز اعلام شده بنابراین لازم است همراهی بیشتری را ازسوی مسافران و گردشگران مبنی بر عدم حضور دراین شهرستان شاهد باشیم.
جهانی گفت: ۷۰ درصد خودروهایی که به ایست بازرسی شهرستان طالقان مراجعه می کنند غیر بومی هستند اگرچه تدابیر لازم برای ضدعفونی و معاینات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا دراین ایست بازرسی نیز تعبیه شده ولی از مسافران درخواست می شود به شهرستان سفر نداشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: تا این لحظه مورد مشکوک و خاصی از بیمار آلوده به کرونا گزارش نشده، اما اقدامات پیشگیرانه باید همچنان ادامه داشته باشد.
فرماندار طالقان اضافه کرد: تلاش مجموعه شبکه بهداشت و درمان در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا  قابل ستایش بوده و ما در کنار این حافظان سلامت تا پایان این مبارزه خواهیم ماند.
طبق آخرین آمار اکنون ۴۵۰ بیمار با تشخیص اولیه و قطعی کرونا در بیمارستان های البرز بستری هستند.
همچنین تاکنون ۹۳۹ بیمار مشکوک و کرونایی در استان البرز بهبود یافته اند و ۱۹ نفر جان خود را از دست دادند.
ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۸۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
شهرستان کوهستانی طالقان در ۹۰ کیلومتری از شهر کرج (مرکزاستان البرز) قرار گرفته‌است.
طالقان دارای جمعیتی حدود یکصد هزار نفر بوده که از مناطق گردشگر پذیر استان البرز به شمار می رود.
این شهرستان با ۷۰ روستا به مرکزیت شهر طالقان  از شمال با استان مازندران همسایه است.

کد خبر 1362504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =